1. Trwa Adwent. Roraty w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 18:00, na które zapraszam dzieci i młodzież. Czytane są nowe wymienianki roczne. Błędy czy pominięcia proszę zgłaszać w zakrystii. Msza św. zbiorowa za zmarłych będzie w piątek 17 grudnia o godz. 17:00.

2. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 9:30 i 11:00. Ks. Arcybiskup prosi, aby w świątyniach nakładać maseczki. Dzisiejsza niedziela składka jest przeznaczona na prace remontowe. „Bóg zapłać” ofiarodawcom. Zapłaciłem kolejną ratę za wykonane już prace na cmentarzu. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00, w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30.

3. W najbliższym tygodniu wspominamy w liturgii Kościoła:
            w poniedziałek – Św. Łucji, Dziewicy i Męczennicy
            we wtorek – Św. Jana od Krzyża, Kapłana i Doktora Kościoła

4. Sakra ks. biskupa nominata Jana Glapiaka w katedrze poznańskiej w niedzielę 19 grudnia o godz. 15:00. Uroczystość będzie transmitowana w paśmie TVP3 POZNAŃ i telewizję TRWAM. Łączymy się duchowo w modlitwie z ks. biskupem nominatem i wspieramy go.

5. Pogrzeb śp. + Floriana Klaby we wtorek 14 grudnia o godz. 10:00.

6. Spowiedź adwentową proponuję (bez udziału zaproszonych kapłanów) w najbliższą środę 15 grudnia po Mszy św. od 8:30 do 10:00 oraz w czwartek 16 grudnia od godz. 16:30 do 18:00. Poza tym terminem spowiadam codziennie przed każdą Mszą św.

7. Poświęcone opłatki można nabyć w zakrystii lub kancelarii. Są pakowane po dwa duże i dwa małe. Msze św. kolędowe będą sprawowane w okresie Bożego Narodzenia w intencji mieszkańców poszczególnych tras kolędowych. Ofiary kolędowe można składać w opisanych kopertach przy okazji nabywania opłatków w zakrystii, kancelarii parafialnej lub podczas Mszy św. kolędowych. W zakrystii można nabywać ostatnie małe świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” po 10 zł. i katolickie kalendarze ścienne w cenie 2 zł.

8. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek. Dziękuję za wpłaty na remonty i ofiary kolędowe. Szczęśliwie zakończyliśmy zaplanowane prace w tym roku. Woda jest zamknięta na okres zimowy. Dziękuję pracownikom energetyki za przycięcie drzew przy liniach energetycznych do kościoła św. Bartłomieja i probostwa.

9. Nie dziękuję za sprzątanie kościołów bo nikt nie przyszedł. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Szkolnej blok nr 26/1 – 6 a kościoła św. Teresy z ul. Szkolnej blok nr 26/7 – 12.

10. Polecam Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik oraz Misyjne Drogi.