PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Kończy się Adwent: roraty w poniedziałek, wtorek i czwartek o godz. 18:00. W czwartek ich zakończenie. W piątek Msza św. o godz. 9:00 w kościele św. Bartłomieja a uroczysta Msza Pasterska o północy w intencji Parafian. W I Święto Bożego Narodzenia Msze św. o godz. 9:30 i 11:00. W II Święto – Św. Rodziny – Msze św. jak w każdą niedzielę. Składka w tym dniu przeznaczona jest na szkoły katolickie, KUL i WT. Chorych w moim imieniu odwiedzi szafarz z komunią św. w I Święto Bożego Narodzenia po Mszy św. o godz. 9:30. Dodatkowa okazja do spowiedzi św. we wtorek i czwartek od godz. 17:00 i jeśli będzie potrzeba to również w te dni po roratach.

2. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 9:30 i 11:00. Ks. Arcybiskup prosi, aby w świątyniach nakładać maseczki. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00, w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP. 

3. Zgodnie z zaleceniem komunikatu Kurii Metropolitalnej w Poznaniu z dnia 13 grudnia br. od następnego poniedziałku 27 grudnia Msze św. wieczorne (w kościele św. Teresy – również w środy) będą intencjami kolędowymi za mieszkańców naszej parafii. Zaczynam od ul. Krętej. Dla bezpieczeństwa przychodzimy z własnymi buteleczkami wody z domu, które pobłogosławię aby domownicy mogli poświęcić swoje mieszkania. Modlitwa do poświęcenia domu będzie zamieszczona na stronie internetowej parafii. Ofiary kolędowe w opisanych kopertach proszę składać przy okazji nabywania opłatków w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Kto nie zdążył, będzie mógł to uczynić podczas Mszy św. kolędowych. Dziękuję 45 rodzinom za już złożone ofiary.

4. W przyszły piątek kończymy rok 2021. Zapraszam na Mszę św. o godz. 17:00 w intencji wszystkich dobrodziejów naszych kościołów oraz nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne i sprawozdanie duszpastersko-ekonomiczne za ubiegły rok. Msza św. będzie już z Uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki.

5. Dziękuję za Światło Betlejemskie, które dotarło do nas dzięki harcerzom już w środę wieczorem i chętni zabrali do swoich domów. Proszę aby, podali je również swoim sąsiadom.

6. Pogrzeb śp. Bolesława Bernackiego w środę 22 grudnia o godz. 10:00.

7. Poświęcone opłatki można nabyć w zakrystii lub kancelarii. Są pakowane po dwa duże i dwa małe. W zakrystii można nabywać ostatnie małe świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” po 10 zł. i katolickie kalendarze ścienne w cenie 2 zł.

8. Kancelaria parafialna czynna przed świętami po raz ostatni w poniedziałek. Proszę podać intencje na styczeń. Dziękuję za wpłaty na remonty i ofiary kolędowe. Zapłaciłem w tym tygodniu 1/3 ostatniej raty za prace na cmentarzu, pozostało jeszcze 2/3 sumy.

9. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościołów, złożoną ofiarę i wykonane już dekoracje świąteczne oraz naprawy. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu wyjątkowo w czwartek kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Szkolnej blok nr 28/1 – 6 a kościoła św. Teresy z ul. Szkolnej blok nr 28/7 – 12.

10. Polecam Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik oraz Misyjne Drogi.

ks. Piotr Kufliński