Wielki POST

1. Dziś Niedziela Świętej Rodziny – Msze św. o 8:00, 9:30 i 11:00. Składka dziś przeznaczona jest na szkoły katolickie, KUL i WT. W tygodniu (od poniedziałku do czwartku) Msze św. o godz. 18:00. Ks. Arcybiskup prosi, aby w świątyniach nakładać maseczki. We wtorek nowenna do MBNP a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 z racji I soboty miesiąca. Wszystkie Msze św. są w kościele św. Teresy. W przyszłą niedzielę 2 stycznia 2022 r. zapraszam na śpiewanie kolęd przy żłóbku po Mszy św. o godz. 11:00.

w poniedziałek – Św. Jana, Apostoła i Ewangelisty
            we wtorek – Św. Młodzianków, Męczenników
            w sobotę – Uroczystość Św. Bożej Rodzicielki

3. W piątek kończymy 2021 rok. Zapraszam na Mszę św. o godz. 17:00 w intencji wszystkich wspierających duchowo i materialnie nasze remonty. Będzie też nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne i sprawozdanie duszpastersko-ekonomiczne za ubiegły rok. Msza św. będzie już z Uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki. W piątek jest dyspensa od pokarmów mięsnych.

4. W Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Msze św. o godz. 11:00 i 18:00.

5. Zapraszam na Msze św. kolędowe o godz. 18:00 do kościoła św. Teresy mieszkańców poszczególnych tras:
      w poniedziałek – mieszkańców ul. Krętej – numery nieparzyste
      we wtorek – mieszkańców ul. Krętej – numery parzyste
      w środę – mieszkańców ul. Okrężnej, Ogrodowej, Krótkiej i Olszewa
      w czwartek – mieszkańców ul. Mostowej i Kwiatowej

Przynosimy ze sobą buteleczki wypełnione wodą, która zostanie pobłogosławiona i będzie można indywidualnie poświęcić po powrocie swoje mieszkanie. Podczas Mszy św. będzie zbierana składka na kościół – można będzie również złożyć indywidualne ofiary w opisanych kopertach (kto jeszcze nie miał okazji).

6. Kancelaria parafialna w dni Mszy św. kolędowych nieczynna.

7. Serdecznie dziękuję za życzenia w wszelkie wyrazy życzliwości przekazywane listownie, telefonicznie i osobiście. Wszystkich otaczam z wdzięcznością w modlitwie przed Panem.

8. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościołów i złożone ofiary. Szczególne podziękowania za wykonanie żłobków w obu świątyniach a zwłaszcza tego ogromnego u św. Teresy. Dzieciom za pięknie udekorowaną choinkę. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu wyjątkowo w czwartek kościoła św. Teresy parafian z ul. Szkolnej blok nr 28/13 – 18 a kościoła św. Bartłomieja z Parska.

9. Polecam Przewodnik Katolicki numer podwójny z modlitewnikiem w cenie 10 zł, Mały Przewodnik oraz Misyjne Drogi.