PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Dziś Msze św. o 8:00, 9:30 i 11:00. W tygodniu wszystkie Msze św. o godz. 18:00 do wtorku w kościele św. Teresy. Od środy wracamy do kościoła św. Bartłomieja i normalnego układu Mszy św. Ks. Arcybiskup prosi, aby w świątyniach nakładać maseczki. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30. W piątek Msza św. zbiorowa za zmarłych o godz. 17:00. Dzisiejsza składka na remonty parafialne! Ale przede wszystkim na zapłacenie rachunków za prąd i gaz, które otrzymamy w najbliższym czasie. „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom. Za tydzień po Mszach św. zbieramy do puszek ofiary dla diecezjalnego radia Emaus.

2. Od 18 do 25 stycznia trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, którego hasłem są słowa z Ewangelii św. Mateusza: „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon”.

3. Zapraszam na ostatnie Msze św. kolędowe o godz. 18:00 do kościoła św. Teresy mieszkańców poszczególnych tras:   
        w poniedziałek – mieszkańców ul. Głównej nr 74 – 34
        we wtorek – mieszkańców ul. Głównej nr 32a i 32 – 2

Przynosimy ze sobą buteleczki wypełnione wodą, która zostanie pobłogosławiona i będzie można indywidualnie poświęcić po powrocie swoje mieszkanie. Podczas Mszy św. będzie zbierana składka na kościół – będzie można również złożyć indywidualne ofiary w opisanych kopertach (kto jeszcze nie miał okazji).

4. Gdyby ktoś życzył sobie indywidualnej kolędy w domu to jest taka możliwość (oczywiście z zachowaniem reżimu sanitarnego) po indywidualnym umówieniu terminu.

5. Koordynator synodalny – p. Magdalena Adamczak zaprasza chętne osoby do pracy w zespole synodalnym. Zainteresowani zgłaszają się osobiście lub mailowo przez stronę internetową parafii: [email protected] Pierwsze spotkanie dziś o godz. 14:00 w domu koordynatora – ul. Główna 84.

6. Kancelaria parafialna czynna od czwartku po Mszy św. wieczornej. 

7. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościołów i złożoną ofiarę. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Krętej nr 40 – 26 a kościoła św. Bartłomieja z ul. Krętej nr 35a – 31.

8. Polecam Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik oraz Misyjne Drogi.

ks. Piotr Kufliński