PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Dziś Msze św. o 8:00, 9:30 i 11:00. W tygodniu Msze św. o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. Ks. Arcybiskup prosi, aby w świątyniach nakładać maseczki. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30. Dziś po Mszach św. zbieramy do puszek ofiary dla diecezjalnego radia Emaus. W środę przypada Dzień Islamu.

2. W tym tygodniu wspominamy:     
      w poniedziałek – Św. Franciszka Salezego, Biskupa i Doktora Kościoła
      we wtorek – Nawrócenie Św. Pawła Apostoła – święto
      w środę – Św. Tymoteusza i Tytusa, Biskupów
      w piątek – Św. Tomasza z Akwinu, Kapłana i Doktora Kościoła

3. Dobiegły końca modlitwy kolędowe za mieszkańców naszej parafii. Podobnie jak w ubiegłym roku odbywały się w świątyni św. Teresy podczas Mszy św. Dlatego chcę wszystkim podziękować za te piękne dni, zwłaszcza tym, którzy brali udział osobiście we wspólnej modlitwie oraz tym, którzy łączyli się przez cierpienie w domach z naszą modlitwą. Modliliśmy się również za tych, którzy z różnych powodów nie byli obecni jak i za tych, którym było to na rękę że nie muszą spotkać kapłana. Wszyscy jesteśmy dziećmi jednego Boga i On nas wszystkich kocha. Nowi parafianie, których serdecznie witam, musieliby przy okazji pojawić się w kancelarii z dokumentami: np. dowodem osobistym czy świadectwem ślubu, abym mógł założyć im kartotekę celem nabycia praw we wspólnocie lokalnego kościoła. „Bóg zapłać” za składane ofiary, które będą przeznaczone w pierwszej kolejności na utrzymanie parafii czyli opłatę rosnących bez przerwy rachunków.

4. Gdyby ktoś życzył sobie indywidualnej kolędy w domu to jest taka możliwość (oczywiście z zachowaniem reżimu sanitarnego) po indywidualnym umówieniu terminu.

5. Parafia na prośbę rodziców i wychowawców poszukuje katechety, który mógłby poprowadzić katechezę w naszym Publicznym Przedszkolu „Malowane Misie”.

6. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałki i czwartki po Mszy św. wieczornej. Treść intencji trzeba podać przynajmniej 2 tygodnie przed terminem odprawienia. W wolne terminy będą wpisywane czekające intencje pogrzebowe.

7. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościołów i złożone ofiary. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Krętej nr 29 – 21 a kościoła św. Teresy z ul. Krętej nr 24 – 16.

8. Polecam Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik oraz Misyjne Drogi.

ks. Piotr Kufliński