PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Dziś Msze św. o 8:00, 9:30 i 11:00. W tygodniu Msze św. o godz. 18:00. Ks. Arcybiskup prosi, aby w świątyniach nakładać maseczki. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30. Msza św. zbiorowa za zmarłych w lutym 18 w piątek o 17:00.

2. W tym tygodniu wspominamy:    
     w czwartek – Św. Scholastyki, Zakonnicy
     w piątek – Światowy Dzień Chorego

3. Kancelaria parafialna czynna jest w poniedziałki i czwartki po Mszy św. Do końca marca są przyjmowane opłaty za miejsca w ławkach – (40 zł.) tylko i wyłącznie od tych którzy chcą zachować swoje miejsca. Przypominam, że podczas Mszy św. o godz. 11:00 miejsca są wolne dla wszystkich uczestników liturgii. Dziękuję za wpłaty dokonywane na konto z okazji kolędy i bieżące utrzymanie parafii „Bóg zapłać”. Przypominam, że na cmentarzu jest tylko jedno miejsce do wyrzucania śmieci w narożniku (nie na całej długości płotu), dziękując jednocześnie tym, którzy nieprzydatne dekoracje zabierają ze sobą

4. Po ostatnich wichurach, które naruszyły dużą część dachu nad wejściem do kościoła św. Teresy szkoda została niezwłocznie zgłoszona Kurii Metropolitalnej i ubezpieczycielowi. Odbyły się oględziny przedstawiciela Firmy ubezpieczeniowej. Trwa przygotowanie do naprawy szkody. Dach został prowizorycznie zabezpieczony i proszę w jego okolicy nie przechodzić.

5. Bardzo dziękuję za rozebranie dekoracji świątecznych w obu kościołach oraz za wszelką pomoc w załatwianiu spraw urzędowych dla parafii. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na prace remontowe. „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom.

6. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościołów i złożoną ofiarę. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Krętej nr 9 – 1 a kościoła św. Teresy z ul. Kolejowej nr 1 – 11.

7. Polecam Przewodnik Katolicki i nowy Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński