PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Dziś Msze św. o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. W tygodniu Msze św. o godz. 18:00, w środę o 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30. 

2. W tym tygodniu wspominamy:      
       we wtorek – Katedry św. Piotra Apostoła – święto
       w środę – Św. Polikarpa, Biskupa i Męczennika

3. Zbliża się II rocznica Nawiedzenia naszej Parafii przez obraz Matki Bożej. Chcemy przypomnieć sobie tę piękną dobę obecności obrazu i podziękować naszej Matce za łaski podczas Mszy św. 27 lutego (w dzień przed II rocznicą) o godz. 11:00. Serdecznie zapraszam. Udekorujmy też flagami maryjnymi nasze domy.

4. Bardzo dziękuję za dokończenie prac nad usunięciem szkody na dachu kościoła św. Teresy Firmie p. Dominika Wieczorka ze Śmigla, na którą mogę zawsze liczyć. Wszystkie potrzebne dokumenty wysłałem do ubezpieczyciela. Dopiero co zakończyliśmy prace a ubiegłej nocy w czasie wichury spadły kolejne dachówki.

5. Konferencje dla przygotowujących się do sakramentu małżeństwa rozpoczynają się w I niedzielę Wielkiego Postu 6 marca we Farze w Śmiglu od godz. 15:30 w łączności ze Mszą św. przez cztery kolejne niedziele do 27 marca.

6. Kancelaria parafialna czynna jest w poniedziałki i czwartki po Mszy św. Dziękuję za wpłaty dokonywane jeszcze z okazji kolędy, na remonty parafialne i oraz za miejsca ławkach w kancelarii i na konto parafialne „Bóg zapłać”. Zapłaciłem w tym tygodniu rachunki za prąd z kolejnymi podwyżkami (rachunki w świątyniach mają taryfę przemysłową) oraz za gaz (też z taryfą przemysłową) i za wycinkę trzech drzew na cmentarzu. Kolejne dwa po ostatnich wiatrach trzeba usunąć. Planuję dokończyć chodnik na cmentarzu – o ile będą na to pieniądze. Dzierżawcom ziemi parafialnej przypominam o terminie podatku rolnego – I rata do 15 marca i dzierżawy za grunty do 30 marca.

7. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościołów i złożone ofiary. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Kwiatowej nr 1 – 9 a kościoła św. Teresy z ul. Kwiatowej nr 2 – 10.

8. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik oraz książeczkę „40 dni z Bogiem” – przewodnik po Wielkim Poście w cenie 6 zł.

ks. Piotr Kufliński