PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. o godz. 8:00 9:30 i 11:00. Zapraszam na pierwsze Gorzkie Żale o godz. 15:00 z rozważaniem pasyjnym. W tygodniu Msze św. o godz. 18:00, w środę o godz. 8:00. We wtorek nabożeństwo do MBNP, w piątek o godz. o 17:15 droga krzyżowa i wieczorna Msza św. zakończona koronką do Bożego miłosierdzia. W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30.

2. Wzorem lat ubiegłych chciałbym, abyśmy Drogą Krzyżową w Wielki Piątek przeszli z kościoła św. Bartłomieja do kościoła św. Teresy ulicami naszej parafii. Zapraszam grupy chętnych do wspólnej organizacji naszej publicznej modlitwy: tzn. do niesienia krzyża i czytania rozważań. Scholę zapraszam do prowadzenia śpiewu podczas całej drogi. Zgłoszenia przyjmuję od dziś w zakrystiach i kancelarii.

3. Czas Komunii wielkanocnej, obejmuje okres od Środy Popielcowej, tj. od 2 marca 2022 r. do Niedzieli Najświętszej Trójcy, tj. 12 czerwca 2022 r. Przyjęcie Komunii św. z okazji Wielkanocy w wyznaczonym terminie należy do podstawowych obowiązków katolika.

4. Rekolekcje wielkopostne będziemy przeżywać od wieczora IV soboty Wielkiego Postu do środy włącznie tj. od 26 do 30 marca. Jest możliwość zamówienia w tych dniach dodatkowych Mszy św. Dlatego nie będzie w marcu Mszy św. zbiorowej.

5. Bardzo dziękuję za dary i ofiary pieniężne złożone w ostatnich dniach jako pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Wszystkie zostały już wysłane do punktu dystrybucji a pieniądze wysłane do Caritas.

6. Od I Niedzieli Wielkiego Postu składamy w kopertach daninę diecezjalną. Wynosi ona 3 zł od osoby razem z funduszem opieki dla kapłanów seniorów. To nasz obowiązek wobec archidiecezji, który parafia opłaca od 100% mieszkańców choć zebraliśmy w ubiegłym roku tylko od 55%. Na kopercie proszę wyraźnie napisać imię i nazwisko głowy rodziny, dokładny adres i ilość osób. Do skarbon pod chórem można składać ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego, „Bóg zapłać” za pierwszą ofiarę. Składka w przyszłą niedzielę będzie na remonty parafialne. „Bóg zapłać ofiarodawcom”. Po Mszach św. zbieramy ofiary dla misjonarzy „Ad Gentes”.

7. Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałki i czwartki po Mszy św. Dziękuję za wpłaty na remonty parafialne, pokładne oraz za miejsca ławkach. Dziękuję jednemu dzierżawcy ziemi parafialnej za opłatę podatku i dzierżawy. Pozostałym przypominam o terminie podatku – I rata do 15 marca i dzierżawy za grunty do 30 marca.

8. Ubezpieczyciel zwrócił parafii dotąd 50% z wartości faktury za straty spowodowane przez drugą wichurę. Za pierwszą naprawę, której rachunek jest dużo większy nadal czekamy na odszkodowanie.

9. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościołów terenu wokół probostwa oraz za złożone ofiary. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Kwiatowej nr 24 – 26 i z ul. Małej, a kościoła św. Bartłomieja z ul. Mostowej nr 1 – 5.

10. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik oraz książeczkę „40 dni z Bogiem” – przewodnik po Wielkim Poście w cenie 6 zł.

ks. Piotr Kufliński