PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. o godz. 8:00 9:30 i 11:00. Zapraszam na Gorzkie Żale o godz. 15:00 z rozważaniem pasyjnym. W tygodniu Msze św. o godz. 18:00, w środę o godz. 8:00. We wtorek nabożeństwo do MBNP, w piątek o godz. 17:00 Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi, o 17:15 droga krzyżowa i wieczorna Msza św. zakończona koronką do Bożego miłosierdzia. W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30, którą rozpoczynamy nasze Rekolekcje wielkopostne. Potrwają do środy włącznie. Szczegółowy program w Internecie na stronie parafialnej i w gablotach ogłoszeń. Ofiary zbierane za tydzień podczas Mszy św. (z wyjątkiem Gorzkich Żali) będą naszym podziękowaniem za trud apostolski Ojców Franciszkanów.

2. W tym tygodniu wspominamy:    
     w piątek – Zwiastowanie Pańskie – uroczystość

3. W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przypada Dzień Świętości Życia. Po drodze krzyżowej i po Mszy św. zbieramy do puszek ofiary na ten fundusz. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to równocześnie dzień 30 rocznicy święceń biskupich Arcybiskupa Metropolity, którego gorąco polecamy w naszych modlitwach.

4. W Wielki Piątek odbędzie się droga krzyżowa z kościoła św. Bartłomieja do św. Teresy ulicami naszej parafii. Zapraszam grupy chętnych do wspólnej organizacji tej publicznej modlitwy: tj. – niesienia krzyża i czytania rozważań. Są jeszcze wolne 2 stacje. Zgłoszenia przyjmuję w zakrystiach i kancelarii.

5. Chłopców, którzy chcieliby służyć Bogu podczas liturgii oraz naszej wspólnocie jako ministranci – za zgodą rodziców oczywiście – proszę o indywidualny kontakt.

6. W Wielkim Poście składamy w kopertach daninę diecezjalną. To nasz obowiązek wobec archidiecezji, który parafia opłaca od 100% mieszkańców. Na kopercie proszę wyraźnie napisać imię i nazwisko głowy rodziny, dokładny adres i ilość osób. Dziękuję 88 rodzinom, które już to uczyniły. Cześć należną Caritas i seminarium już wysłałem. Do skarbon pod chórem można składać ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego. „Bóg zapłać” za pierwsze ofiary (dotąd zebraliśmy 577 zł 01 gr).

7. Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałki i czwartki po Mszy św. W przyszły poniedziałek nieczynna (rekolekcje). Są jeszcze wolne intencje w trzecim dniu rekolekcji oraz w drugim o godz. 9:00. Dziękuję za wpłaty na remonty parafialne oraz za miejsca ławkach. Dziękuję dzierżawcom ziemi parafialnej za opłatę podatku i dzierżawy. Pozostałym przypominam że termin podatku – I raty minął 15 marca i dzierżawy za grunty mija 30 marca.

8. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościołów oraz za złożoną ofiarę. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Mostowej nr 10 – 16 a kościoła św. Bartłomieja z ul. Dworcowej.

9. Polecam Przewodnik Katolicki oraz Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński