PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Dziś Msze św. o godz. 8:00 9:30 i 11:00. Codziennie okazja do spowiedzi św. pół godz. przed każdą Mszą św. W Wielkim Tygodniu będą okazje tak jak w czasie przed pandemią. Dziękuję tym, którzy znaleźli czas na rekolekcje parafialne. Zapraszam na Gorzkie Żale o godz. 15:00 z rozważaniem pasyjnym. W tygodniu Msze św. o godz. 18:00, w środę o godz. 8:00. We wtorek nabożeństwo do MBNP, w piątek o 17:15 droga krzyżowa i wieczorna Msza św. zakończona koronką do Bożego Miłosierdzia. W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30. Msza św. zbiorowa za zmarłych w IV piątek 22 kwietnia o godz. 17:00.

2. Pierwsza spowiedź dzieci, które przygotowują się do I komunii św. odbędzie w najbliższą sobotę 9 kwietnia od godz. 9:00 w kościele św. Teresy. Proszę, aby towarzyszyli im rodzice.

3. W czwartek przypada I czwartek miesiąca. Przyszła niedziela rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia. Święcenie palm podczas każdej Mszy św. Przed ostatnią Mszą św. gromadzimy się przy krzyżu, skąd po poświęceniu wejdziemy procesyjnie do świątyni. Ofiary zbierane podczas Mszy św. jak w każdą II niedzielę miesiąca będą na prowadzenie remontów w parafii. „Bóg zapłać” ofiarodawcom.

4. Chciałbym jeszcze przed Świętami odwiedzić chorych z sakramentami św. Proszę zgłosić do przyszłej soboty a objazd będzie we Wielki Wtorek od godz. 8:00.

5. W Wielki Piątek odbędzie się droga krzyżowa z kościoła św. Bartłomieja do św. Teresy ulicami naszej parafii. Rozważania są do odbioru w zakrystii po Mszach św.

6. W Wielkim Poście składamy w kopertach daninę diecezjalną. Na kopercie proszę wyraźnie napisać imię i nazwisko głowy rodziny, dokładny adres i ilość osób. Dziękuję 179 rodzinom, które to uczyniły – co stanowi 34% mieszkańców. Do skarbon pod chórem można składać ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego. „Bóg zapłać” za dotychczasowe ofiary (zebraliśmy 1157 zł 51 gr).

7. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek po Mszy św. Dziękuję za wpłaty na remonty parafialne oraz za miejsca ławkach. Ponieważ niektóre miejsca zwolniły się (np. u św. Bartłomieja 16 miejsc) zapraszam do rezerwacji innych chętnych. Przed świętami będziemy chcieli uaktualnić dane na ławkach. Dziękuję dzierżawcom ziemi parafialnej za opłatę dzierżawy. Część dzierżawy za ostatni rok (4500 zł) mamy przekazać do kurii. Będę pisał o anulowanie długu, aby zatrzymać pieniądze na remonty.

8. Bardzo dziękuję jednej tylko osobie za sprzątanie kościoła św. Bartłomieja, do św. Teresy nikt nie przyszedł. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Głównej nr 13 – 13 a kościoła św. Bartłomieja z ul. Głównej nr 15 – 29.

9. Polecam Przewodnik Katolicki oraz nowy Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński