1. Msze św. dziś o godz. 8:00 9:30 i 11:00 w poniedziałek i wtorek o godz. 18:00 a w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP. Dziś Gorzkie Żale o godz. 15:00. Świąteczny objazd chorych we Wielki Wtorek od godz. 8:00. Okazja do spowiedzi św. we Wielki Poniedziałek i Wtorek od godz. 17:00 w kościele św. Bartłomieja. Przyszła niedziela jest Niedzielą Zmartwychwstania Pańskiego – główne święto Chrześcijaństwa.

2. Z okazji Święta Zmartwychwstania Pańskiego zapraszam na świętą liturgię Wielkiego Tygodnia:

Wielki Czwartek jest pamiątką Ostatniej Wieczerzy. Dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Uroczysta Msza św. o godz. 18:00 po której przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja do godz. 20:00. Po liturgii odśpiewamy Gorzkie Żale – III części.

Wielki Piątek to dzień męki i śmierci Chrystusa. Obowiązuje post ścisły bez żadnej dyspensy. Droga krzyżowa ulicami naszej parafii z kościoła św. Bartłomieja o godz. 17:00 ul. Główną, Dworcową i z powrotem Główną do kościoła św. Teresy. Plan drogi krzyżowej znajduje się na parafialnej stronie internetowej i gablotach parafialnych. Przygotowane rozważania można odbierać w zakrystii. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się bezpośrednio po drodze krzyżowej a zakończy się procesją do grobu i adoracją do godz. 24:00. Od godz. 23:00 do 24:00 proszę by adorację prowadziła młodzież (w tym czasie będzie okazja do spowiedzi św.)

Wielką Sobotę rozpoczyna adoracja przy grobie od godz. 8:00 do 21:00 prowadzona przez Żywy Różaniec. Plan adoracji jest wywieszony w gablocie ogłoszeń i zamieszczony w Internecie. Od godz. 8:00 do 9:00 okazja do spowiedzi św. Święcenie potraw o godz. 14:00, 14:30 i 15:00. Liturgia Zmartwychwstania Pańskiego rozpocznie się o godz. 21:00. Przynosimy ze sobą świece. Składa się z: obrzędu poświęcenia ognia, orędzia wielkanocnego, liturgii słowa, poświęcenia wody i Eucharystii a zakończy procesją rezurekcyjną. Proszę o udział wszystkie sztandary i feretrony.

3. Niedziela i Poniedziałek – to ciąg dalszy przeżywania radości Zmartwychwstania. Msze św. w Niedzielę Wielkanocną o godz. 9:30 i 11:00. W drugie święto tzn. Poniedziałek Wielkanocny o godz. 8:00 9:30 i 11:00. Składka w II Święto jest przeznaczona na PWT, Szkoły katolickie i KUL.

4. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu tylko w poniedziałek. „Bóg zapłać” za wszystkie wykonane w tym tygodniu prace dla parafii. Ostatnia szansa na rezerwację wolnych miejsc w kościołach. Ci, którzy nie odnowili rezerwacji rozumiem, że zrezygnowali ze swoich miejsc. Odwiedzającym zmarłych na cmentarzu przypominam, że zabronione jest przyprowadzanie ze sobą na to święte miejsce zwierząt jak również palenie papierosów i spożywanie alkoholu.

5. „Bóg zapłać” za złożoną daninę. Z obowiązku wywiązały się dotąd 243 rodziny, co stanowi tylko 42 % parafian. Do skarbon pod chórem można jeszcze składać ofiary na kwiaty. Dotąd zebraliśmy 1279 zł 51 gr. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na remonty parafialne, które rozpoczynamy po Świętach. „Bóg zapłać” ofiarodawcom.

6. Bardzo dziękuję tym, którzy sprzątali kościoły w minionym tygodniu. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu w Wielką Środę kościoła św. Teresy parafian z ul. Głównej nr 37 – 43 a kościoła Św. Bartłomieja nie będziemy w tym tygodniu sprzątać.