Roraty

Zapraszamy!

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Dziś Msze św. o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. Po Mszach św. zbieramy przed kościołem ofiary dla Caritas Poznańskiej. W ciągu tygodnia Msze św. wg stałego porządku. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. W tym tygodniu wspominamy:
w poniedziałek – św. Marka Ewangelisty – święto
we wtorek – św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika – głównego Patrona Polski
w piątek – św. Katarzyny ze Sieny, Dziewicy i Doktora Kościoła – Patronki Europy – święto. Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polski

3. Przyszła niedziela jest Niedzielą Biblijną i rozpoczyna Tydzień Biblijny. Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Ponieważ rozpoczyna się maj to również nabożeństwa majowe. Będą odprawiane codziennie po Mszy św. w sobotę przed Mszą św. a w niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00.

4. „Bóg zapłać” za złożoną dotąd daninę diecezjalną. Z obowiązku wywiązały się 283 rodziny, czyli 53 % parafian. Nadal można ją składać w kancelarii, w kopercie do koszyczka lub na konto parafii.

5. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek zaraz po Mszy św. Upłynął termin prolongaty za miejsca w ławkach. Nalepki zostały już zmienione. Dziękuję za wpłaty dokonywane na remonty parafialne i daninę diecezjalną w kancelarii i na konto parafialne „Bóg zapłać”.

6. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła św. Bartłomieja i złożoną ofiarę, do św. Teresy nikt nie przyszedł. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Głównej nr 63a – 71 a kościoła św. Bartłomieja z ul. Lipowej.

7. Polecam Przewodnik Katolicki w cenie 8 zł. – z modlitewnikiem, Kwartalnik Historyczny w cenie 7 zł i modlitewnik maryjny „31 dni z Maryją” w cenie 5 zł.

ks. Piotr Kufliński