Nabożeństwa majowe

Zapraszamy!

ZMARTWYCHWSTAŁ
PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Dziś Msze św. o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. W ciągu tygodnia o godz. 18:00, w środę o 8:00. We wtorek – Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze św. tak jak w niedzielę. W piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. Nabożeństwa majowe odprawiane są codziennie po Mszy św. w sobotę przed Mszą św. a w niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00.

2. W tym tygodniu wspominamy:   
        w poniedziałek – św. Atanazego, Biskupa, Doktora Kościoła
        we wtorek – NMP Królowej Polski – głównej Patronki Polski – uroczystość
        w środę – św. Floriana, Męczennika
        w piątek – św. Apostołów Filipa i Jakuba – święto

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź św. w I piątek od godz. 16:30 a objazd chorych od godz. 8:00.

4. Za tydzień w niedzielę 8 maja przeżywać będziemy w parafii I komunię naszych dzieci podczas Mszy św. o godz. 10:00. Proszę miejsca w kościele na tę Mszę św. pozostawić dla rodziców i gości naszych dzieci. Spowiedź św. dzieci, rodziców i gości w sobotę 7 maja od godz. 9:00 w kościele św. Teresy. Będzie spowiadać dwóch kapłanów. Próby dla dzieci przygotowujących się do I komunii w środę i piątek o godz. 19:00 w kościele św. Teresy.

5. W przyszłą niedzielę obchodzimy Światowy dzień Modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Po Mszach św. będziemy zbierać ofiary dla naszego seminarium duchownego. Ofiary zbierane podczas Mszy św. na tacę będą przeznaczone na remonty parafialne, które niebawem rozpoczniemy. „Bóg zapłać” ofiarodawcom.

6. Serdeczne podziękowania rodzinom, które przyjęły na siebie zaszczyt i obowiązek budowy ołtarzy na procesję Bożego Ciała. Również wszystkim, którzy zgodzili się pomóc w organizacji święta.

7. Z satysfakcją informuję, że odnalazłem księgi liturgiczne i inne dokumenty sięgające swoimi początkami XVIII w. Najstarsze mają 227 lat (m.in. Mszał z 1863r. a najstarsze dotąd odnalezione pismo z 1795r. na papierze czerpanym). Postaram się nimi godnie zająć.

8. „Bóg zapłać” za złożoną daninę diecezjalną. Dotąd – 295 rodzin tzn. 56 % parafian. Można ją składać w kancelarii, w kopercie do koszyczka lub na konto parafii.

9. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek zaraz po Mszy św. Dziękuję za wpłaty dokonywane na remonty parafialne i daninę diecezjalną w kancelarii i na konto parafialne „Bóg zapłać”.

10. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościołów. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy rodziców dzieci klas drugich, które w przyszłym roku pójdą do I komunii św. a kościoła św. Bartłomieja z ul. Głównej nr 73 – 81. Dziękuję za przygotowanie kosiarki do nowego sezonu.

11. Polecam Przewodnik Katolicki – 8 zł., nowy Mały Przewodnik, Kwartalnik Historyczny – 7 zł i wybrane modlitwy do Jana Pawła II – 5 zł.

ks. Piotr Kufliński