PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. dziś o godz. 8:00 i 10:00. W przyszłą niedzielę już według stałego porządku. W ciągu tygodnia (Białego Tygodnia) Msze św. o godz. 18:00 w kościele św. Teresy (również w środę i sobotę). We wtorek nowenna do MBNP a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. w sobotę przed Mszą św. na zakończenie adoracji. Dziś nabożeństwo majowe o godz. 15:00 z udziałem dzieci I komunijnych i ich rodzin oraz wszystkich chętnych.

2. Dziś przypada niedziela Dobrego Pasterza dlatego modlimy się o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego a po Mszach św. zbieramy ofiary dla naszego seminarium duchownego w Poznaniu.

3. W tym tygodniu wspominamy:    
       w poniedziałek – Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski i Archidiecezji – uroczystość
       w sobotę – Św. Macieja, Apostoła (w tym dniu święcenia diakonatu w katedrze)

4. „Bóg zapłać” za złożoną daninę diecezjalną. Dotąd wpłynęła od 299 rodzin tzn. 56 % parafian. Można ją składać w kancelarii, w kopercie do koszyczka lub na konto parafii. Dziś zbierana składka w kościele jest przeznaczona na remonty parafialne. „Bóg zapłać” ofiarodawcom.

5. W tym tygodniu w parafii:
       – została wykoszona trawa wokół probostwa i na cmentarzu
       – dla probostwa kupiłem kolejną część opału
       – sprawdzone zostały wszystkie gaśnice w kościołach i na salce parafialnej
       – wywieziono wszystkie śmieci z cmentarza (proszę o zachowanie porządku)
       – rozpoczęliśmy układanie kostki chodnikowej (zdjęcia z prac na stronie parafii)
Wszystkim zaangażowanym w pomoc w wykonanych pracach składam serdeczne „Bóg zapłać”.

6. Na stronie internetowej parafii w zakładce „skarby parafii” będzie można śledzić na bieżąco fotografie odkrytych przedmiotów i materiałów historycznych – na początek są już nasze zabytkowe Mszały. Następne zdjęcia pojawią się wkrótce.

7. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek zaraz po Mszy św. Bardzo proszę tych, którzy mają zarezerwowane terminy Mszy św. o podawanie treści intencji przynajmniej na dwa tygodnie przed ich odprawieniem, w przeciwnym razie rezerwacja przepada a w to miejsce będą wpisywane czekające intencje pogrzebowe. Dziękuję za wpłaty dokonywane na remonty parafialne i daninę diecezjalną w kancelarii i na konto parafialne „Bóg zapłać”.

8. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła św. Bartłomieja i złożoną ofiarę, oraz kościoła św. Teresy sprzątanego przez rodziców dzieci klas II. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej nr 83 – 89 a kościoła św. Teresy z ul. Głównej nr 91 – 99a.

9. Polecam Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik, ostatni nr Kwartalnika Historycznego w cenie 7 zł i wybrane modlitwy do Jana Pawła II w cenie 5 zł.

ks. Piotr Kufliński