PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. dziś o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W ciągu tygodnia o godz. 18:00 w kościele, w środę o godz. 8:00. W piątek Msza św. zbiorowa za zmarłych o godz. 17:00. We wtorek nowenna do MBNP a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. w sobotę przed Mszą św. na zakończenie adoracji. W jedną z niedziel czerwcowych planowany jest Parafialny Dzień Chorego.

2. W tym tygodniu wspominamy:    
     w poniedziałek – Św. Andrzeja Boboli, Kapłana i Męczennika – patrona Polski – święto

3. W przyszłą sobotę święcenia kapłańskie przyjmie 5 diakonów z naszej Archidiecezji, których polecamy Bogu w modlitwie.

4. Na stronie internetowej parafii w zakładce „skarby parafii” będzie można zobaczyć niebawem kolejne zdjęcia zabytkowych Mszałów, najstarszych egzemplarzy „Przewodnika Katolickiego” od 1914 r. czy szkic kościoła św. Bartłomieja z 1900 r. oraz wiele innych.

5. Zakończyliśmy prace przy układaniu koski na cmentarzu parafialnym (wszystkie zdjęcia z są dostępne w jednym folderze na stronie internetowej parafii). Obecnie prace modernizacyjne przeniosły się na teren wokół probostwa gdzie przekładany jest z wyrównaniem ganek prowadzący do świątyni. Pilnej wymiany wymaga krzyż na cmentarzu, który jest tak spróchniały, że nie nadaje się do konserwacji. Trwa poszukiwanie odpowiedniego drewna do wykonania nowego. Również natychmiastowej wymiany wymaga instalacja elektryczna w budynkach gospodarczych parafii. Dzięki mobilizacji grupy parafian rachunki za prowadzone remonty są płacone na bieżąco. Wszystkim zaangażowanym w pomoc składam serdeczne „Bóg zapłać”.

6. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek zaraz po Mszy św. Dziękuję za wpłaty dokonywane na remonty parafialne i daninę diecezjalną: w kancelarii i na konto parafialne „Bóg zapłać”. Dotąd danina wpłynęła od 303 rodzin tzn. 57 % parafian. Można ją składać w kancelarii, w kopercie do koszyczka lub na konto parafii.

7. Bardzo dziękuję wszystkim, za piękne przygotowanie uroczystości I komunii św. naszych dzieci i wspólne przeżycie Białego Tygodnia.

8. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościołów i złożone ofiary. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej nr 114a – 106a a kościoła św. Teresy z ul. Głównej nr 104 – 94.

9. Polecam Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik oraz modlitwy do Jana Pawła II.

ks. Piotr Kufliński