PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. dziś o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W ciągu tygodnia o godz. 18:00, w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP a, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. w sobotę przed Mszą św. na zakończenie adoracji. Już dziś informuję i zapraszam na Parafialny Dzień Chorego, który będzie w tym roku w ostatnią niedzielę czerwca tzn. 26 o godz. 15:00 w kościele św. Bartłomieja.

2. W tym tygodniu wspominamy:  
      we wtorek – NMP Wspomożycielki Wiernych – dzień modlitwy za Kościół w Chinach
      w czwartek – Św. Filipa Nereusza, Kapłana

3. Przyszła niedziela jest Uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego.

4. Ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki zaprasza uczestników Synodu oraz wszystkich chętnych do udziału w SPOTKANIU PRESYNODALNYM 27 maja (piątek) o g. 19:00 w Kinepolis w Poznaniu, przy ul. B. Krzywoustego 72.
Celem tego SPOTKANIA jest wspólna modlitwa oraz pierwsze publiczne zaprezentowanie wyników spotkań synodalnych w całej Archidiecezji Poznańskiej. Odbędzie się także publiczna dyskusja na temat przyszłości Kościoła.

5. Zakończyliśmy prace przy przełożeniu i wyrównaniu chodnika prowadzącego ze świątyni do probostwa i przed nim. Został zamówiony materiał na kolejny etap. Parafia zapłaciła za wywóz 5 ton śmieci z cmentarza ponad 3000 zł. Proszę o zachowanie porządku i wyrzucanie sieci w przeznaczonym do tego miejscu. Dziękuję za wykonane wieszaki do szarf przy dzwonkach zakrystii obu kościołów; za pomoc w porządkowaniu terenu wokół probostwa, wykonane naprawy na probostwie i wszelką pomoc składam serdeczne „Bóg zapłać”.

6. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek zaraz po Mszy św. Dziękuję za wpłaty dokonywane na remonty parafialne i daninę diecezjalną: w kancelarii i na konto parafialne „Bóg zapłać”. Dotąd daninę wpłaciło od 309 rodzin tj. 58% parafian. Można ją składać w kancelarii, w kopercie do koszyczka lub na konto parafii.

7. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościołów. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej nr 92 – 88 a kościoła św. Teresy z ul. Krótkiej.

8. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński