PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. dziś o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W ciągu tygodnia o godz. 18:00, w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30. Nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy św. w sobotę przed Mszą św. na zakończenie adoracji. Msza św. zbiorowa za zmarłych 17 czerwca o godz. 17:00.

2. W tym tygodniu wspominamy:        
         w poniedziałek – NMP, Matki Kościoła – święto
         w środę – Św. Jadwigi, Królowej
         w czwartek – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – święto
         w piątek – Bł. Bogumiła, Biskupa, patrona Archidiecezji
         w sobotę – Św. Barnaby – Apostoła

3. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. Trasa tegorocznej procesji z kościoła św. Teresy ulicami: Główną, Mostową na ul. Kolejową gdzie zakończy się Mszą św. Ołtarze na procesję przyjęli zaszczyt w tym roku budować: 
         I – na ul. Głównej p. Kasperscy
         II – na ul. Mostowej p. Jągowscy
         III – na ul. Kolejowej p. Biali
         IV – na ul. Kolejowej p. Dera
Proszę sąsiadów, aby pomogli w przygotowaniu ołtarzy. Zapraszam wszystkich do czynnej współpracy w liturgii Bożego Ciała oraz w czasie oktawy: strażaków, scholę, grupy różańcowe, poczty sztandarowe, dziewczynki do sypania kwiatków, szafarzy i ministrantów. Proszę o przystrojenie domów całej parafii. Jest to dla chrześcijanina najpiękniejszy tydzień w roku. Niech udział we wspólnej modlitwie będzie świadectwem naszej wiary. Już dziś wyrażam wdzięczność za przygotowanie trasy procesji i zaangażowanie w organizację procesji. Do niesienia baldachimu w oktawie Bożego Ciała proszę po dwóch panów dziennie a w niedzielę czterech. Proszeni są przede wszystkim ojcowie dzieci I komunijnych. Zgłoszenia w zakrystii do 12 czerwca.

4. Dziękuję za wszystkie prace wykonane w tym tygodniu dla parafii a rodzicom scholii za zorganizowanie miłego spotkania przy grillu w ubiegłą sobotę.

5. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek po Mszy św. Dziękuję za wpłaty na remonty parafialne. Zapłaciłem wykonawcy za drugi etap prac remontowych. Przywieźliśmy też materiał na kolejny etap modernizacji, który rozpoczniemy 27 czerwca po Parafialnym Dniu Chorych. Z przykrością informuję, że Rada Ekonomiczna Archidiecezji nie zgodziła się na umorzenie części pieniędzy, które musimy oddać za dzierżawę ziemi parafialnej. Dlatego trzeba wstrzymać kolejne inwestycje. Składka w przyszłą niedzielę jest na kontynuowanie dalszych prac. „Bóg zapłać” ofiarodawcom. Po Mszach będziemy zbierać ofiary do puszek dla szkół katolickich, WT i KUL-u.

6. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościołów i złożoną ofiarę. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej nr 60 a kościoła św. Teresy z ul. Głównej nr 58 – 54.

7. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński