PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. dziś o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W ciągu tygodnia o godz. 18:00, w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30. Nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy św. w sobotę przed Mszą św. na zakończenie adoracji. Msza św. zbiorowa za zmarłych w najbliższy piątek 17 czerwca o godz. 17:00.

2. W tym tygodniu wspominamy:     
      w poniedziałek – Św. Antoniego padewskiego, Kapłana i Doktora Kościoła
      w środę – Św. Michała Kozala, Biskupa i Męczennika
      w czwartek – Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – uroczystość
      w piątek – Św. Alberta Chmielowskiego

3. W czwartek w uroczystość Bożego Ciała Msza św. o godz. 8:00 w kościele św. Teresy. O godz. 10:00 wyruszymy w procesji z kościoła św. Teresy ulicami: Główną, Mostową na ul. Kolejową gdzie będziemy uczestniczyć w Mszy św. Zaszczyt budowania ołtarzy w tym roku przyjęli: 
      I – na ul. Głównej p. Kasperscy 
      II – na ul. Mostowej p. Jągowscy
      III – na ul. Kolejowej p. Biali
      IV – na ul. Kolejowej p. Dera
Bardzo proszę sąsiadów, aby pomogli w tym trudzie. Zapraszam wszystkich do czynnej współpracy w liturgii Bożego Ciała również w czasie oktawy: strażaków, scholę, grupy różańcowe, poczty sztandarowe, dziewczynki do sypania kwiatków, szafarzy i ministrantów. Proszę o przystrojenie domów całej parafii. To dla chrześcijanina najpiękniejszy tydzień w roku. Niech udział we wspólnej modlitwie będzie świadectwem naszej wiary. Już dziś wyrażam wdzięczność za przygotowanie trasy procesji i zaangażowanie w organizację procesji. Do niesienia baldachimu w oktawie Bożego Ciała proszę po dwóch panów dziennie a w niedzielę czterech. Zaproszeni są przede wszystkim ojcowie dzieci I komunijnych. Zgłoszenia przyjmuję w zakrystii do 12 czerwca.

4. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu tylko w poniedziałek po Mszy św. Dziękuję za wpłaty na remonty parafialne. Kolejny etap modernizacji otoczenia probostwa rozpoczniemy 27 czerwca po Parafialnym Dniu Chorych. Od tego dnia będzie nieczynny wjazd na probostwo i do kościoła Bartłomieja do czasu ukończenia prac. Składka w dzisiejszą niedzielę jest na kontynuowanie dalszych prac. „Bóg zapłać” ofiarodawcom. Po Mszach św. zbieramy ofiary do puszek dla szkół katolickich, WT i KUL-u.

5. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościołów i złożoną ofiarę. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej nr 50 – 34 a kościoła św. Teresy z ul. Głównej nr 32 i 32a.

6. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik oraz kwartalnik historyczny kolejny numer o czerwcu 1956 r.

ks. Piotr Kufliński