PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. dziś o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W ciągu tygodnia o godz. 18:00 również w środę. We wtorek nowenna do MBNP a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30. Nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy św. w sobotę przed Mszą św. na zakończenie adoracji. 

2. W tym tygodniu wspominamy:      
           we wtorek – Św. Alojzego Gonzagi, Zakonnika
           w czwartek – Narodzenie św. Jana Chrzciciela – uroczystość
           w piątek – Najświętszego Serca Pana Jezusa – uroczystość
           w sobotę – Niepokalanego Serca NMP

3. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała z procesją do czterech ołtarzy. Proszę o ich budowę. Procesja odbędzie się przy kościele św. Bartłomieja i na podwórzu probostwa bez wychodzenia na ulicę.

4. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 18:00 Msza św. z procesją do figury Serca Pana Jezusa na cmentarzu. Proszę o budowę przy niej ołtarza służbę liturgiczną. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. Zapraszam na Mszę św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego a dla VIII klas zakończenie szkoły wszystkich, dla których podziękowanie Bogu jest najważniejsze, zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych. Msza św. w najbliższy piątek o 8:40 u św. Teresy.

6. W przyszłą niedzielę zapraszam seniorów, chorych i cierpiących na specjalną Mszę św. w ich intencji wraz z namaszczeniem olejami św. do kościoła św. Bartłomieja o godz. 15:00. Po Mszy św. serdecznie zapraszam w imieniu Caritas parafialnej i swoim na spotkanie przy kawie lub herbacie jeśli będzie dobra pogoda na łonie natury jeśli nie na salce. W Parafii w Radomicku odpust – suma o godz. 11:30.

7. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu tylko w poniedziałek po Mszy św. Dziękuję za wpłaty na remonty parafialne. 

8. „Bóg zapłać” za przygotowanie głównej procesji Bożego Ciała i udział w niej. Za wykonane piękne dekoracje ołtarzy i sąsiadom za pomoc tym, którzy podjęli się ich budowy. Za dekorację domów, kościołów i terenu wokół probostwa oraz przygotowanie Mszy św. Strażakom za troskę o nasze bezpieczeństwo i wystawienie pocztu sztandarowego. Za wypożyczenie zadaszenia, krzeseł i ich przywiezienie. Za użyczenie nagłośnienia. Całej służbie liturgicznej ze scholą, szafarzami i ministrantami, dziećmi I komunijnymi i wszystkimi dziewczynkami sypiącymi kwiatki. Wytrwajmy w dziękczynieniu i trudzie na chwałę Bożą do najbliższego piątku. Niech dobry Bóg będzie nagrodą dla wszystkich, którzy nie szczędzili swoich sił i dobroci.

9. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła św. Bartłomieja. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej nr 30 – 24 a kościoła św. Teresy z ul. Głównej nr 22 – 18.

10. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik oraz kwartalnik historyczny kolejny numer o czerwcu 1956 r.

ks. Piotr Kufliński