PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. dziś o godz. 8:00 9:30 11:00 i 15:00. W ciągu tygodnia o godz. 18:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek nabożeństwo I piątkowe z koronką do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. Od przyszłej niedzieli wakacyjny porządek Mszy św. czyli o godz. 8:00 i 10:00.

2. Dziś serdecznie zapraszam o godz. 15:00 w imieniu swoim i Caritas parafialnej chorych na Mszę św. z namaszczeniem olejami świętymi a po niej spotkanie przy kawie lub herbacie w ogrodzie probostwa.

3. W tym tygodniu wspominamy:      
       we wtorek – Św. Ireneusza, Biskupa i Męczennika
       w środę – Św. Apostołów Piotra i Pawła – uroczystość (składka na potrzeby Stolicy Apostolskiej)

4. W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w I piątek od godz. 16:30 a odwiedziny u chorych od godz. 8:00.

5. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek po Mszy św. Dziękuję za wpłaty na remonty parafialne. 

6. Bardzo dziękuję za wspólne przeżycie w kościele zakończenia roku szkolnego i katechetycznego. Szczególnie zaangażowanym w przygotowanie – p. katechetce i p. Dominikowi oraz wszystkim uczestnikom – dzieciom i młodzieży wraz z towarzyszącymi im nauczycielami. Zwłaszcza prowadzącym modlitwy i śpiewy – czyli naszej scholii. Niech wam Pan wynagrodzi dobrym i bezpiecznym wypoczynkiem wakacyjnym.

7. Jeszcze raz „Bóg zapłać” za przygotowanie głównej procesji Bożego Ciała i całej oktawy do Uroczystości Serca Jezusowego włącznie. Wszystkim, którzy uczynili ten tydzień wyjątkowym i pięknym. Niech dobry Bóg będzie nagrodą dla wszystkich, którzy nie szczędzili swoich sił i dobroci.

8. Od poniedziałku dojazd na teren probostwa i do kościoła św. Bartłomieja będzie nieczynny ze względu na początek prac modernizacyjnych.

9. Nie dziękuję za sprzątanie kościołów w tym tygodniu, ponieważ nie mam komu. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej nr 16 – 12 a kościoła św. Teresy z ul. Głównej nr 10 – 2.

10. Wszystkim rozpoczynającym wypoczynek życzę bezpieczeństwa i pokoju w odnajdywaniu Boga w ludziach i na łonie natury. Rolników, którzy w tych dniach się trudzą na polach, zapraszam na modlitwę o dobre żniwa w następną niedzielę podczas Mszy św. o godz. 8:00.

11. Polecam Przewodnik Katolicki z modlitewnikiem i Mały Przewodnik – podwójny numer wakacyjny.

ks. Piotr Kufliński