PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 i 10:00. W ciągu tygodnia o godz. 18:00, w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30.

2. W tym tygodniu wspominamy:     
      w piątek – Św. Marii Magdaleny – święto
      w sobotę – Św. Brygidy, Zakonnicy – Patronki Europy – święto

3. W najbliższą sobotę i niedzielę święcimy pojazdy po Mszach św. z okazji św. Krzysztofa – patrona kierowców. W sobotę będą święcone na podwórzu probostwa. Proszę, aby kierowcy stanęli przy swoich pojazdach. W niedzielę w kościele św. Teresy będziemy święcić po Mszach św. przed wejściem do świątyni. Po wspólnej modlitwie pojazdy niech przejeżdżają przed wejściem do świątyni. Każdy kierowca otrzyma pamiątkowy obrazek. Zbierane ofiary są przeznaczone na różne środki transportu dla polskich misjonarzy.

4. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek po Mszy św. Dziękuję zwłaszcza za wpłaty na remonty parafialne, które w związku z inflacją pochłaniają coraz większe środki.

5. Na stronie internetowej parafii w zakładce skarby parafii można oglądać kolejne sfotografowane fragmenty dokumentów – zwłaszcza pięknie zachowane pieczęcie – najstarsze z XVII w.

6. W tym tygodniu wykonaliśmy konserwację drewnianej podłogi i stopnia w prezbiterium, desek do klęczenia w ławkach oraz wnętrza konfesjonału w kościele św. Bartłomieja. Bardzo dziękuję obu firmom, które z sercem i życzliwością wykonały te prace. Jeszcze na dwa dni będziemy musieli przenieść się do św. Teresy, aby te prace dokończyć ale to w tygodniu po 24 lipca. Również serdecznie dziękuję za piękne wykoszenie trawy wokół probostwa – „Bóg zapłać”. Szczególne podziękowania tym, którzy się nieustannie za mnie modlą oraz parafianom dzielącym się szczodrze owocami ze swoich ogrodów.

7. Bardzo dziękuję za dokładne sprzątanie kościołów. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Szkolnej nr 10 – 14 i blok nr 16 i 18, a kościoła św. Teresy parafian z ul. Osady nr 1 – 9.

8. Polecam Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik, modlitewnik za wstawiennictwem św. Michała Archanioła w cenie 13 zł. oraz modlitewnik rodzinny w cenie 5 zł.

9. Wypoczywającym na wakacjach życzę bezpieczeństwa i pokoju oraz odkrywania Boga w ludziach i świecie przyrody. Rolnikom i chorym towarzyszę moją modlitwą.

ks. Piotr Kufliński