PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 i 10:00. W ciągu tygodnia o godz. 18:00 – w poniedziałek i wtorek w kościele św. Teresy, w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30.

2. W tym tygodniu wspominamy:      
       w poniedziałek – Św. Jakuba, Apostoła – święto
       w wtorek – Św. Joachima i Anny, rodziców NMP
       w piątek – Św. Marty, Marii i Łazarza

3. Dziś święcimy pojazdy po Mszach św. z okazji św. Krzysztofa – patrona kierowców. W sobotę są święcone na podwórzu probostwa. Proszę, aby kierowcy stanęli przy swoich pojazdach. W niedzielę w kościele św. Teresy święcimy po Mszach św. przed wejściem do świątyni. Po wspólnej modlitwie pojazdy niech przejeżdżają przed wejściem do świątyni. Każdy kierowca otrzyma pamiątkowy obrazek. Zbierane ofiary są przeznaczone na różne środki transportu dla polskich misjonarzy.

4. Ojcowie Franciszkanie zapraszają na odpust NMP Królowej Aniołów z Porcjunkuli od 4 do 8 sierpnia. Program odpustu na plakacie.

5. Już dziś serdecznie zapraszam na nasz odpust parafialny św. Bartłomieja, który będziemy obchodzić dokładnie za miesiąc 24 sierpnia w dniu liturgicznego wspomnienia naszego patrona tj. w środę podczas Mszy św. o godz. 18:00.

6. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek po Mszy św. Proszę o podawanie treści intencji mszalnych na dwa tygodnie przed zarezerwowanym terminem, w przeciwnym razie będą wpisywane czekające intencje pogrzebowe. Dziękuję za wpłaty na remonty parafialne. We wtorek kończymy konserwację w kościele św. Bartłomieja. Dalsze prace remontowe będą kontynuowane od połowy sierpnia.

7. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy byli sprzątać kościoły. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Nowej, a kościoła św. Teresy parafian z ul. Osady nr 11 – 13 i 12 – 16.

8. Polecam Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik, modlitewnik za wstawiennictwem św. Michała Archanioła w cenie 13 zł. oraz modlitewnik rodzinny w cenie 5 zł.

9. Wypoczywającym życzę bezpieczeństwa i pokoju oraz odkrywania Boga w otaczającym nas świecie. Rolników i chorych zapewniam o modlitwie.

ks. Piotr Kufliński