Nabożeństwa majowe

1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 i 10:00. W ciągu tygodnia o godz. 18:00, w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek nabożeństwo I piątkowe z koronką do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00.

w poniedziałek – Św. Alfonsa Marii Liguoriego, Biskupa i Doktora Kościoła
        w czwartek – Św. Jana Marii Vianneya, Kapłana
        w sobotę – Przemienienie Pańskie – święto

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w I piątek od godz. 16:30 o odwiedziny u chorych od godz. 8:00.

4. Ojcowie Franciszkanie zapraszają na odpust NMP Królowej Aniołów z Porcjunkuli od 4 do 8 sierpnia. Program odpustu na plakacie. W czwartek dzień naszego dekanatu u Matki Bożej – Msza św. o godz. 10:30.

5. Odpust w Wonieściu w przyszłą niedzielę 7 sierpnia – suma odpustowa o godz. 11:30. Program odpustu w Górce Duchownej jest wywieszony w kościele św. Teresy.

6. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek po Mszy św. Dziękuję za wykonane prace konserwacyjne w kościele św. Bartłomieja oraz naszym strażakom z OSP za usunięcie gniazda szerszeni z kościoła św. Teresy. Zapłaciłem drugą część długu za wykonane już prace budowlane.

7. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościołów. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Osady nr 2 – 8, a kościoła św. Teresy parafian z ul. Szkolnej blok nr 20/1 – 8.

8. Polecam Przewodnik Katolicki z modlitewnikiem, modlitewnik za wstawiennictwem św. Michała Archanioła w cenie 13 zł. oraz modlitewnik rodzinny w cenie 5 zł.

9. Odpoczywającym wakacyjnie życzę bezpieczeństwa i pokoju w odkrywaniu Boga w ludziach i świecie. Rolników i chorych otaczam modlitwą.