Roraty

Zapraszamy!

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00, 10:00 i 16:00 (dożynkowa). Od przyszłej niedzieli wg porządku w ciągu roku. W ciągu tygodnia o godz. 18:00, w środę o 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek nabożeństwo I piątkowe z koronką do Bożego miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 (I sobota). Dziś są również dożynki Archidiecezjalne w Przemęcie. Szczegóły na plakacie.

2. W tym tygodniu wspominamy:      
       w poniedziałek – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela
       w sobotę – Św. Grzegorza Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła

3. W czwartek wypada początek roku szkolnego i katechetycznego. Uroczysta Msza św. o godz. 8:30 w kościele św. Teresy. Modlimy się za dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców, katechetkę i wszystkich pracowników szkoły i przedszkola. Jest to również 83 rocznica wybuchu II wojny światowej.

4. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w I piątek od godz. 16:30 a odwiedziny chorych od godz. 8:00.

5. Nauki przedmałżeńskie we Farze w Śmiglu od niedzieli 4 września o godz. 15:30 z Mszą św.

6. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek po Mszy św. Dziękuję za wpłaty na remonty parafialne. Trwa naprawa awarii wodociągowej na probostwie, która okazała się poważniejsza niż myślałem. Trzeba przebudować część instalacji. Dzierżawcy ziemi parafialnej regulują podatek rolny, który muszę opłacić do 15 września i dzierżawę należną parafii. 

7. Bardzo dziękuję za tak piękne przeżycie odpustu św. Bartłomieja wszystkim, którzy nie szczędzili czasu i włączyli się w jego uświetnienie. Ks. kan. Andrzejowi Szulcowi za celebrę i Słowo Boże. Wspólnocie różańca za dekorację świątyni i asystę oraz wolontariuszom za dekorację wokół świątyni. Panu Mieczysławowi, pocztom sztandarowym, dziewczynkom sypiącym kwiatki, obecnym ministrantom i szafarzom, panu Marcinowi a szczególnie naszej scholii. „Bóg zapłać” za ofiarowane dary na stół odpustowy. A wszystkim za tak liczny udział! Niech Pan za przyczyną naszego Patrona wszystkim błogosławi.

8. Równie serdecznie dziękuję za udział w pielgrzymce do Górki Duchownej w której wzięło udział pieszo w tym pięknym upale około 150 osób (dużo ludzi młodych wraz z dziećmi we wózkach i na rękach). Za wspaniałą atmosferę modlitwy i śpiewu na chwałę Bogu i Jego Matce. Szczególne podziękowanie scholii wraz z opiekunem p. Dominikiem i rodzicami dziewcząt; oraz tym, którzy ze mną dbali o bezpieczeństwo pielgrzymki. Pocztom sztandarowym, towarzyszącym samochodami, p. Magdzie za dokumentację fotograficzną. Radowaliśmy się też obecnością naszych przyjaciół z Ukrainy. Jestem szczęśliwy, że z taką grupą było mi dane pielgrzymować. Jesteście wspaniali! Druga duża część parafian dojechała na Mszę św. Wszystkim dziękuję za świadectwo wiary i modlitwę.

9. Bardzo dziękuję za sumienne sprzątanie kościołów. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Szkolnej blok nr 28/1 – 6, a kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Szkolnej blok nr 28/7 – 12.

10. Polecam Przewodnik Katolicki z modlitewnikiem oraz kwartalnik historyczny.

ks. Piotr Kufliński