1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. W ciągu tygodnia o godz. 18:00, w środę o 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wrześniu 16 w piątek o godz. 17:00.

w czwartek – Narodzenie NMP

3. Dziś rozpoczynają się nauki przedmałżeńskie we Farze w Śmiglu o godz. 15:30 z Mszą św.

4. Przygotowanie do bierzmowania dla klas VII i VIII rozpoczynam spotkaniem organizacyjnym w najbliższą środę 7 września o godz. 17:00 w kościele św. Bartłomieja. Przynosimy ze sobą zeszyty.

5. Rodziców dzieci I komunijnych zapraszam na I spotkanie w najbliższą niedzielę 11 września na Mszę św. o godz. 11:00 – spotkanie organizacyjne po niej.

6. Już dziś zapraszam na XX – jubileuszowy Rajd Różańcowy: dzieci, młodzieży i wszystkich, którzy czują się młodymi u Boga i Jego Matki. Wyruszy on tradycyjnie z podwórza probostwa w sobotę 8 października.

7. Bp Jan Glapiak zaprasza na rekolekcje członków Żywego Różańca. Dwie osoby już wyraziły chęć udziału w dniach 14 – 16 października w Zaborówcu. Mogę zabrać do auta jeszcze dwie osoby (zgłoszenia u p. Uli a szczegóły na tablicy ogłoszeń).

8. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek po Mszy św. Dziękuję za wpłaty na remonty parafialne. W tym tygodniu rozpoczną się kolejne prace modernizacyjne: m.in. konieczna wymiana sieci elektrycznej w zabudowaniach gospodarczych probostwa, wycinka uszkodzonego drzewa na cmentarzu, naprawa komina na probostwie i inne niezbędne prace. Dzierżawcy ziemi parafialnej regulują podatek rolny, który trzeba opłacić do 15 września i dzierżawę należną parafii. Można również składać wymienianki roczne i jednorazowe. Składka w przyszłą niedzielę jest przeznaczona na prace remontowe. „Bóg zapłać” ofiarodawcom.

9. Bardzo dziękuję za przygotowanie i udział w dziękczynieniu za tegoroczne plony. Złożoną ofiarę żniwną przeznaczam na prowadzone w parafii remonty. Ziarno znajdujące się w kościele w woreczkach przed ołtarzem zostało już poświęcone i można je zabierać do domów dołączając do ziarna siewnego. Niech Pan pracujących na roli obdarza swoim błogosławieństwem.

10. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła św. Teresy bo do św. Bartłomieja nikt nie przyszedł. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Szkolnej blok nr 28/13 – 18, a kościoła św. Bartłomieja parafian z Parska.

11. Polecam Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik i kwartalnik historyczny.