Roraty

Zapraszamy!

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. W ciągu tygodnia o godz. 18:00, w środę o 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30. Po Mszach św. zbieramy ofiary do puszek dla KUL-u, WT i szkół katolickich.

2. W tym tygodniu wspominamy:        
         we wtorek – Św. Męczenników Andrzeja Kim Taegon, Kapłana; Pawła Chong Hasang i towarzyszy
         w środę – Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty – święto
         w piątek – Św. Pio z Pietrelciny, Kapłana

3. Serdecznie zapraszam na odpust św. Teresy za dwa tygodnie w niedzielę 2 października. Suma o godz. 11:30 z udziałem zaproszonych kapłanów a po niej procesja eucharystyczna wokół kościoła. Mszę św. w intencji Parafian odprawi i kazanie wygłosi ks. Jarosław Olejniczak proboszcz Starego Białcza. Proszę całą obsługę liturgiczną, scholę, poczty sztandarowe, wspólnotę różańca i dziewczynki do sypania kwiatków.

4. Parafia wzbogaciła się o namiot wysokiej klasy przeznaczony do celebracji liturgii na otwartej przestrzeni (np. Uroczystości Wszystkich Świętych, Bożego Ciała itp.), organizacji Dnia Chorych oraz innych spotkań. Szczodremu darczyńcy w imieniu swoim i Parafian dziękuję za ten piękny dar.

5. Udało się szczęśliwie zakończyć dwa główne remonty. Mamy bezpieczną linię elektryczną w zabudowaniach gospodarczych przy probostwie. Dzięki odbudowie górnej części komina skończyły się zacieki na piętrze probostwa. Wzmocnione zostały zabytkowe gąsiory nad wejściem na probostwo, oczyszczono rynny i zabezpieczono wjazd na probostwo oraz usunięto uszkodzone drzewo z cmentarza. Pozostały prace przy świątyni św. Bartłomieja i dokończenie remontu awarii wody na piętrze probostwa.

6. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek po Mszy św. Dziękuję za wpłaty na remonty parafialne. Również dzierżawcom ziemi parafialnej, którzy wywiązali się już ze swoich zobowiązań wobec parafii. Można składać w kancelarii wymienianki roczne i jednorazowe. 

7. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościołów i otoczenia probostwa. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Ogrodowej, a kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Krętej nr 51 – 37.

8. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński