Zapraszamy...

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. (11:30 – przyszła niedziela). W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. Nabożeństwa różańcowe (które zaczynamy od najbliższej soboty) w środy i soboty przed Mszą św. a w pozostałe dni po Mszy św. W niedzielę nabożeństwo różańcowe bezpośrednio po Mszy św. o godz. 8:00. We wtorek Nowenna do MBNP a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 (I sobota miesiąca).

2. W tym tygodniu wspominamy:       
        we wtorek – Św. Wincentego à Paulo, Kapłana
        w środę – Św. Wacława, Męczennika
        w czwartek – Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała – święto
        w piątek – Św. Hieronima, Kapłana i Doktora Kościoła
        w sobotę – Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Dziewicy i Doktora Kościoła

3. Za tydzień przeżywamy odpust św. Teresy w niedzielę 2 października. Suma o godz. 11:30 z udziałem zaproszonych kapłanów a po niej procesja eucharystyczna wokół kościoła. Mszę św. w intencji Parafian odprawi i kazanie wygłosi ks. Jarosław Olejniczak proboszcz Starego Białcza. Proszę całą obsługę liturgiczną, scholę, poczty sztandarowe, wspólnotę różańca i dziewczynki do sypania kwiatków.

4. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek po Mszy św. Dziękuję za wpłaty na remonty parafialne. Również kolejnym dzierżawcom ziemi parafialnej, którzy wywiązali się już ze swoich zobowiązań wobec parafii. Można składać w kancelarii wymienianki roczne i jednorazowe. Msze św. na rok 2023 będzie można rezerwować po Uroczystości Wszystkich Świętych. Na prośbę wielu parafian każda rodzina może zarezerwować maksymalnie 2 intencje od rodziny w roku przypadające w niedzielę.

5. Zapłaciłem rachunki za remont instalacji elektrycznej oraz wszystkie remonty przy probostwie – częściowo pieniędzmi z dzierżawy ziemi a częściowo pożyczką. Uregulowałem również daninę diecezjalną do kurii, którą opłacamy od 100% mieszkańców, choć zebraliśmy w tym roku tylko od 59%. Przypominam, że ponad 30 grobów, którym skończyła się prolongata jest przeznaczonych do ponownego pochówku.

6. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościołów i złożoną ofiarę. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Krętej nr 35a – 31, a kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Krętej nr 40 – 26.

7. Polecam Przewodnik Katolicki z modlitewnikiem i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński