Zmartwychwstał Pan

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. Nabożeństwa różańcowe w środy i soboty przed Mszą św. a w pozostałe dni po Mszy św. W niedzielę nabożeństwo różańcowe po Mszy św. o godz. 8:00. We wtorek Nowenna do MBNP a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30. W piątek Msza św. zbiorowa za zmarłych o godz. 17:00.

2. Dziś obchodzimy Dzień Papieski pod hasłem „Blask Prawdy”. Po Mszach św. zbieramy ofiary na Fundusz „Dzieła Nowego Tysiąclecia”. Film z naszego jubileuszowego XX Rajdu Różańcowego im. Św. Jana Pawła II można zobaczyć na stronie internetowej parafii i na YouTube lub tutaj

3. W parafii w Wilkowie – odpust św. Jadwigi Śląskiej – suma o godz. 11:30.

4. W tym tygodniu wspominamy:        
         w poniedziałek – Św. Ignacego Antiocheńskiego, Biskupa i Męczennika
         we wtorek – Św. Łukasza, Ewangelisty – święto
         w piątek – Św. Jana Kantego, Kapłana
         w sobotę – Św. Jana Pawła II, Papieża

5. We wtorek przypada Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia.

6. Za tydzień Światową Niedzielą Misyjną rozpoczynamy tydzień misyjny a ofiary zbierane podczas Mszy św. przeznaczone będą na Papieskie Dzieła Misyjne.

7. Za dwa tygodnie 30 października w niedzielę Rocznicy poświęcenia własnego kościoła odbędzie się również poświęcenie odnowionej kapliczki przydrożnej Krzyża św., która znajduje się na posesji p. Wiesława Kasperskiego. Pochodzi ona z 1862 r. a została odrestaurowana dla parafii przez firmę ogólno-budowlaną p. Zajączka. Skromna uroczystość na którą wszystkich zapraszam odbędzie się bezpośrednio po Mszy św. o godz. 11:00.

8. Pogrzeb zmarłego w piątek śp. Stanisława Kasińskiego będzie w środę o godz. 10:00. Różaniec za zmarłego w niedzielę przed Mszą św. o godz. 11:00 a w tygodniu przed Mszami wieczornymi i w środę przed Mszą św. pogrzebową.

9. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek po Mszy św. Dziękuję za wpłaty na remonty parafialne. Można składać w kancelarii lub zakrystii wymienianki roczne i jednorazowe.

10. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościołów i otoczenia probostwa oraz za złożoną ofiarę. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Krętej nr 9 – 1, a kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Kolejowej nr 1 – 11.

11. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński