PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. dziś o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00, w środę o godz. 8:00. We wtorek nabożeństwo do MBNP a w sobotę adoracja od godz. 17:30. Msza św. zbiorowa w piątek 18 listopada o godz. 17:00.

2. W tym tygodniu wspominamy:       
        w środę – Rocznica Poświecenia Bazyliki Laterańskiej – święto
        w czwartek – Św. Leona Wielkiego, Papieża i Doktora kościoła
        w piątek – Św. Marcina z Tours, Biskupa
        w sobotę – Św. Jozafata, Biskupa i Męczennika

3. W piątek przypada Święto Niepodległości. Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 11:00 w kościele św. Teresy. Ofiary zbierane w świątyni podczas Mszy św. są dla Stolicy Apostolskiej. Zapraszam do kościoła już pół godziny wcześniej – będzie można posłuchać piosenek patriotycznych w wykonaniu naszej Scholi. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Przyszła niedziela to Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym oraz Światowy dzień Ubogich. Po Mszach św. będziemy zbierać na ten cel ofiary do puszek.

5. Do wtorku – 8 listopada można dostąpić odpustu zupełnego dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Do zyskania tego odpustu wymagane jest wypełnienie zwyczajnych warunków, czyli: stan łaski uświęcającej, przyjęcie komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu i dowolna modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

6. Dziękuję wszystkim za przygotowanie Uroczystości Wszystkich Świętych oraz biorącym w niej udział na cmentarzu: za skupienie, modlitwę i za troskę o cmentarz: „Bóg zapłać”. Również za złożone ofiary.

7. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek po Mszy św. Można rezerwować Msze św. na 2023r. Wymienianki roczne przyjmowane są w kancelarii lub zakrystii. Dziękuję za wpłaty na remonty parafialne. Składka w przyszłym tygodniu przeznaczona jest jak zwykle w II niedzielę miesiąca na prace remontowe w parafii. „Bóg zapłać” ofiarodawcom. Trwają prace, które zapowiadałem. 

8. Parafie w Śmiglu organizują w przyszłym roku pielgrzymkę do Włoch. Szczegóły w gablocie. 

9. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościołów i otoczenia probostwa oraz za złożoną ofiarę. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Kwiatowej nr 11 – 19, a kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Kwiatowej nr 12 – 22.

10. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński