Wielki POST
PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym oraz Światowym Dniem Ubogich. Po Mszach św. zbieramy na ten cel ofiary do puszek. Przyszła Niedziela będzie dniem modlitwy o powołania i dniem pomocy dla naszego Seminarium Duchownego w Poznaniu, które będziemy wspierać ofiarami do puszek. Jest to również niedziela Uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy rok liturgiczny.

2. Msze św. dziś o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00, w środę o godz. 8:00. We wtorek nabożeństwo do MBNP w piątek koronka do Bożego miłosierdzia a w sobotę adoracja od godz. 17:30. Msza św. zbiorowa w piątek o godz. 17:00.

3. W tym tygodniu wspominamy:          
           w czwartek – Św. Elżbiety Węgierskiej, Zakonnicy
           w piątek – Bł. Karoliny Kózkówny, Dziewicy i Męczennicy

4. Kandydatów do bierzmowania z klas VII i VIII zapraszam na spotkanie w środę 16 listopada o godz. 18:00 do kościoła św. Bartłomieja. Obecność jest obowiązkowa. Przynosimy ze sobą zeszyty.

5.Pogrzeby:   
        + śp. Zenona Kaźmierczaka – w poniedziałek 14 XI o godz. 10:00 w Śmiglu; różaniec za zmarłego we Farze w Śmiglu.
        + śp. Stanisława Dorynka – w środę 16 XI o godz. 11:00 w Starym Bojanowie; różaniec za zmarłego w poniedziałek i wtorek przed wieczorną Mszą św.

6. Bardzo dziękuję wszystkim za piękne przygotowanie Uroczystości Święta Niepodległości. Za przystrojenie świątyni: p. Mieczysławowi i Wspólnocie różańca. Za oprawę liturgiczną i fotograficzną. Szczególnie chciałbym podziękować Scholi za prowadzenie całej Mszy św. i za piękny koncert patriotyczny przed liturgią.

7. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek po Mszy św. Można rezerwować Msze św. na 2023r. Połowa terminów jest już zajęta. Wymienianki roczne przyjmowane są w kancelarii lub zakrystii. Nowe będą czytane od I niedzieli Adwentu. Dziękuję za wpłaty na remonty parafialne – również na konto. Składka dzisiejsza przeznaczona jest również na remonty w parafii. „Bóg zapłać” ofiarodawcom. Trwające prace na probostwie dobiegają końca, kolejne zaplanowane są w toku.

8. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościołów oraz za złożone ofiary. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Kwiatowej nr 24 – 26 i ul. Małej, a kościoła św. Teresy parafian z ul. Mostowej nr 1 – 5.

9. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński