PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Dzisiejsza niedziela Uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata kończy rok liturgiczny. Jest ona też dniem modlitwy o powołania i dniem pomocy dla naszego Seminarium Duchownego w Poznaniu, które wspieramy ofiarami do puszek.

2. Msze św. dziś o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00, w środę o godz. 8:00. We wtorek nabożeństwo do MBNP w piątek koronka do Bożego miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego sakramentu od godz. 17:30.

3. W tym tygodniu wspominamy:       
        w poniedziałek – Ofiarowanie NMP
        we wtorek – Św. Cecylii, Dziewicy i Męczennicy
        w czwartek – Św. Męczenników, Andrzeja Dung-Lac i towarzyszy

4. Przyszła niedziela jest I Niedzielą Adwentu. Poświęcone opłatki będzie można nabywać w zakrystii lub kancelarii. Są pakowane po dwa duże i dwa małe. Cena kompletu 3,5 zł. Gdy będą świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” poinformuję.

5. Z I Niedzielą Adwentu Parafialny Zespół Caritas rozpoczyna w naszych sklepach zbiórkę darów „Podziel się z bardziej potrzebującymi”. Liczymy na otwartość i szczodrość serc wielu parafian.

6. Czas Adwentu to czas niesienia pomocy innym. W sobotę 17 i w niedzielę 18 grudnia po Mszach św. będzie możliwość zakupu książek „Łódki Pana Boga” i „Wypłyń na głębię” Barbary Zaborskiej. Książki są praktyczne, motywujące, aktualne, oparte na sprawdzonych źródłach. Mogą być wspaniałym prezentem. 20% funduszy uzyskanych ze sprzedaży zostanie przekazanych na leczenie 8-letniego Jakuba, u którego zdiagnozowano ostrą białaczkę limfobiastyczną o typie T-komórkowym i guz śródpiersia. Cena książek 22 zł i 15 zł. Jeśli ktoś nie będzie zainteresowany ich zakupem, można złożyć ofiarę na leczenie Kuby bez zakupu. Link do strony parafii z informacją o zbiórce dla Kuby https://parafiastareoborzyska.pl/aktualnosc,479.html

7. Radę Duszpasterską i Ekonomiczną zapraszam na spotkanie w piątek 25 listopada o godz. 19:00 na probostwo.

8. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek po Mszy św. Można rezerwować Msze św. na 2023r. Wymienianki roczne przyjmowane są w kancelarii lub zakrystii. Nowe będą czytane od II niedzieli Adwentu (I niedziela grudnia). Dziękuję za wpłaty na remonty parafialne w kancelarii i na konto. W kościele św. Teresy zostały zamontowane wentylatory, które mają poprawić obieg powietrza w świątyni (latem chłodzić a zimą sprowadzać cieplejsze powietrze niżej). Prace na probostwie nad usunięciem awarii związanej z mediami dobiegły końca. Czekamy na odnowioną bramę na cmentarzu. Woda na czas zimowy została na cmentarzu zamknięta.

9. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościołów oraz za złożone ofiary. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Mostowej nr 2 – 8, a kościoła św. Teresy parafian z ul. Mostowej nr 7 – 13. W Adwencie nie stawiamy kwiatów.

10. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński