PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Od dziś Adwent, radosne oczekiwanie i przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia. Roraty w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 18:00, na które serdecznie zapraszam dzieci, młodzież i wszystkich chętnych. Dzieci losują 3 figurki Matki Bożej, które nawiedzają domy w parafii przy której zbiera się cała rodzina na wspólną modlitwę. Pod koniec Adwentu zostaną wylosowane na stałe, jako główne nagrody za udział we wszystkich Roratach. Dzieci przynoszą karteczki z imieniem i nazwiskiem i składają do koszyczka przed ołtarzem spośród których będę po Mszy św. losował do kogo w domu zawita figurka.

2. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00, w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek nabożeństwo I piątkowe a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 z okazji I soboty miesiąca. W przyszłą niedzielę odpust św. Barbary w Buczu – suma o godz. 11:30. Po Mszach św. zbieramy przed kościołem ofiary na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

3. W najbliższym tygodniu wspominamy w liturgii Kościoła:     
      w środę – Św. Andrzeja Apostoła
      w sobotę – Św. Franciszka Ksawerego

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Objazd chorych w I piątek od godz. 8:00, spowiedź św. od godz. 16:30.

5. Zmarła śp. Halina Jankowska – pogrzeb w Śmiglu we wtorek 29 listopada o godz. 12:00.

6. Od dziś Parafialny Zespół Caritas rozpoczyna w naszych sklepach zbiórkę darów „Podziel się z bardziej potrzebującymi”, która potrwa do 19 grudnia. Liczymy na otwartość i szczodrość serc wielu parafian.

7. Poświęcone opłatki można nabywać w zakrystii lub kancelarii. Są pakowane po dwa duże i dwa małe. W zakrystii można nabywać też świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” – duże w cenie 20 zł i małe po 10 zł.

8. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek. Dziękuję za wpłaty na remonty. Można jeszcze w tym tygodniu składać wymienianki roczne, które będą czytane od I niedzieli grudnia.

9. Serdeczne gratulacje dla p. Anny Czapskiej i uczniów Szkoły Podstawowej w Starym Bojanowie za uzyskanie certyfikatu „Milion dzieci modli się na różańcu”.

10. Dziękuję za wszystkie wykonane w tym tygodniu prace dla parafii: za wymianę pękniętego zbiornika wyrównawczego przy CO; za dokończenie remontu łazienki; za naprawę rolet przy oknach na probostwie; za prace nad odnowieniem bramy cmentarnej, która w tym tygodniu wróci na swoje miejsce; za wykonane dekoracje adwentowe w kościołach i wiele innych prac. Za otwartość serc i pomoc „Bóg zapłać”.

11. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościołów i złożoną ofiarę. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Mostowej nr 10 – 16 a kościoła św. Teresy z ul. Głównej nr 1 – 11.

12. Polecam Przewodnik Katolicki z modlitewnikiem i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński