PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Trwa Adwent, radosne oczekiwanie i przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia. Zapraszam na Roraty w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 18:00. Dzieci losują 3 figurki Matki Bożej, które nawiedzają domy w parafii. Pod koniec Adwentu będą wylosowane na stałe, jako główne nagrody za udział we wszystkich Roratach. Przynoszone serduszka zostaną użyte do dekoracji świątecznej. Dziś po Mszach św. zbieramy ofiary na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

2. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00, w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30. Msza św. zbiorowa za zmarłych będzie 16 grudnia w piątek o godz. 17:00 (wyjątkowo w kościele św. Teresy). Będzie to również dzień spowiedzi adwentowej w naszej parafii z udziałem innych kapłanów.

3. W najbliższym tygodniu wspominamy w liturgii Kościoła:        
         w środę – Św. Ambrożego, Biskupa i Doktora Kościoła
         w czwartek – Niepokalane Poczęcie NMP – uroczystość

4. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP Msze św. o godz. 9:00 i 18:00 w kościele św. Teresy. Taca zbierana podczas Mszy św. w tym dniu jest przeznaczona na biedne kościoły w Polsce. Podczas Mszy św. o godz. 18:00 poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami.

5. Trwa w sklepach zbiórka darów „Podziel się z bardziej potrzebującymi” do 19 grudnia. Liczymy na otwartość i szczodrość serc wielu parafian.

6. Poświęcone opłatki można nabywać w zakrystii lub kancelarii. Są pakowane po dwa duże i dwa małe. W zakrystii można nabywać też świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” – zostały małe po 10 zł.

7. W przyszłą niedzielę składka jest przeznaczone na cele remontowe parafii. „Bóg zapłać” ofiarodawcom. Dzięki Wam rachunki płacone są na bieżąco. Odnowiona brama cmentarna wróciła już na swoje miejsce. Została też odświeżona ta między probostwem a kościołem. Wczoraj zakupiłem drugi element do przyszłorocznego remontu w kościele św. Teresy, pierwszy to wiszące już w kościele wentylatory.

8. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu tylko w poniedziałek. Proszę załatwić bieżące sprawy bo niebawem rozpoczną się spowiedzi adwentowe. Dziękuję za wpłaty na remonty. Od dziś czytane są nowe wymienianki roczne, ewentualne błędy czy pominięcia proszę zgłaszać w zakrystii.

9. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościołów i złożone ofiary. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej nr 13 i 13a a kościoła św. Teresy z ul. Głównej nr 15 – 29.

10. Polecam Przewodnik Katolicki, Kwartalnik Historyczny o Powstaniu Wielkopolskim i nowy Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński