1. Dziś Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. o godz. 9:30 i 11:00. W II Święto – Św. Szczepana – Msze św. jak w każdą niedzielę. Składka w tym dniu przeznaczona jest na szkoły katolickie, KUL i WT.

w poniedziałek – Św. Szczepana, pierwszego Męczennika – święto
           we wtorek – Św. Jana, Apostoła i Ewangelisty – święto
           w środę – Św. Młodzianków, Męczenników – święto
           w piątek – Św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. – święto

3. Przyszła niedziela jest Uroczystością Maryi Świętej Bożej Rodzicielki.

4. W sobotę kończymy rok 2022. Zapraszam na Mszę św. o godz. 17:00 w intencji wszystkich dobrodziejów naszych kościołów oraz nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne i sprawozdanie duszpastersko-ekonomiczne za ubiegły rok. Będzie to już Msza św. z Uroczystości Maryi Bożej Rodzicielki.

5. Spotkanie opłatkowe dla grup duszpasterskich naszej parafii będzie w niedzielę 8 stycznia przyszłego roku – na sali wiejskiej o godz. 15:00. Zaproszeni są także nasi muzycy: chór męski i schola z rodzicami.

6. Parafialny Zespół Caritas zakończył akcję zbierania darów. „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom a Zespołowi za przygotowanie paczek, którymi obdarowaliśmy w tym roku 6 seniorów, jak również za paczki dla chorych.

7. We wtorek rozpocznę odwiedziny duszpasterskie czyli tzw. kolędę:
wtorek         27. XII od godz. 14:00 ul. Szkolna blok 28 i 26 (od najwyższych numerów)
w środę        28. XII od godz. 14:00 ul. Szkolna blok nr 24 i 22 z ul. Przemysłową
w piątek       30. XII od godz. 14:00 ul. Szkolna blok nr 20, 18, 16 i dalej od 14 do 10

poproszę o podwiezienie na początek kolędy

8. Jeśli domownicy nie mogą przyjąć kapłana w podanym terminie można umówić się na inny dogodny dla obu stron termin. Proszę, aby dzieci i młodzież przygotowali zeszyty od nauki religii i przygotowania do bierzmowania.

9. Bardzo dziękuję za wykonane piękne dekoracje świąteczne w obu naszych świątyniach i wszystkim, którzy się przy nich pracowali a w tym roku było ich wielu. Niech wszystkim Nowonarodzony wynagrodzi swoim błogosławieństwem.

10. Kancelaria parafialna w czasie kolędy nieczynna.

11. Bardzo dziękuję za otrzymane życzenia świąteczne i prezenty: p. Burmistrz Małgorzacie Adamczak; p. Wiesławowi Kasperskiemu Przewodniczącemu Rady Miasta Śmigla; Zespołowi Caritas i wszystkim współpracownikom oraz osobom indywidualnym.

12. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościołów i złożone ofiary. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej nr 63a – 71 a kościoła św. Teresy z ul. Głównej 73 – 81.

13. Polecam Przewodnik Katolicki numer podwójny z modlitewnikiem, Kwartalnik Historyczny i nowy Mały Przewodnik.