1. Dziś Msze św. o 8:00, 9:30 i 11:00. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój. W tygodniu Msze św. w dni kolędowe o godz. 8:00. Następna niedziela jest świętem Chrztu Pańskiego i kończy okres Bożego Narodzenia.

w poniedziałek Św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu – Biskupów i Doktorów Kościoła
     w piątek – Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli)

3. W Uroczystość Objawienia Pańskiego Msze św. jak w niedzielę. Taca zbierana w kościele jest przeznaczona na Krajowy Fundusz Misyjny. W czasie Mszy św. pobłogosławienie kadzidła i kredy, które będą do nabycia przed Mszą św. przy wejściu do kościoła (cena 5 zł). Podczas Mszy św. o godz. 9:30 towarzyszyć będzie nam orkiestra ze Śmigla. Podczas Mszy św. o godz. 11:00 poświęcenie książeczek dla dzieci, które przygotowują się do I komunii św. Po Mszy św. zapraszam na wspólne śpiewanie kolęd przy żłobku. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Pogrzeb śp. Haliny Matuszczak w poniedziałek 2 stycznia o godz. 10:00.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek (Uroczystość Trzech Króli) i sobota miesiąca. Nie ma objazdu chorych a adoracja Najświętszego Sakramentu od 17:00.

6. Serdecznie zapraszam na spotkanie opłatkowe grupy duszpasterskie naszej parafii w najbliższą niedzielę 8 stycznia – do sali wiejskiej na godz. 15:00. Zaproszeni są także nasi muzycy: chór męski i schola z rodzicami.

7. Plan kolędy:
       w poniedziałek 2. I. od godz. 14:00 ul. Szkolna 8a i dalej w prawo na Łąkową,
                                                                                 Poprzeczną i Miodową
       we wtorek         3. I. od godz. 14:00 ul. Szkolna od nr 1 (nieparzyste) i ul. Nowa
       w środę             4. I. od godz. 14:00 ul. Osady od nr 16 – 1 i ul. Polna nr 1 – 8
       w czwartek       5. I. od godz. 14:00 ul. Kolejowa nr 1 – 19

bardzo proszę o podwiezienie na początek kolędy

8. Dla tych, którzy z różnych powodów nie mogli przyjąć kapłana z błogosławieństwem kolędowym w domu (np. choroba, praca lub inne powody) będzie specjalna Msza św. w kościele z błogosławieństwem kolędowym po zakończeniu kolędy w domach.

9. Kancelaria parafialna w dni Mszy św. kolędowych jest nieczynna. Dziękuję za wpłaty na remonty parafialne składane podczas kolędy i na konto bankowe. Parafia zapłaciła Kurii w Poznaniu dług dzierżawny za ziemię w kwocie 4408 zł i 59 gr. Z cmentarza zostało wywiezionych 3,5 t śmieci za które parafia zapłaciła 2700 zł. W przyszłą niedzielę składka jest przeznaczone na cele remontowe parafii. „Bóg zapłać” ofiarodawcom.

10. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościołów i złożone ofiary. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Głównej nr 83 – 89 a kościoła św. Bartłomieja z ul. Głównej 91 – 99a.

11. Polecam nowy Mały Przewodnik oraz w zakrystii ostatnie ścienne kalendarze katolickie.