Roraty

Zapraszamy!

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. W tygodniu o godz. 18:00, w środę o godz. 8:00. We wtorek nabożeństwo do MBNP, w piątek nabożeństwo I piątkowe a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 z racji I soboty miesiąca.

2. W tym tygodniu wspominamy:     
      we wtorek – Św. Jana Bosko, Kapłana
      w czwartek – Ofiarowanie Pańskie – święto

3. W czwartek – Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Jest to również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. o godz. 9:00 i 18:00 w kościele św. Teresy podczas których błogosławieństwo świec. Na godz. 18:00 zapraszam dzieci I komunijne wraz z rodzicami. Przed kościołem po Mszach św. w tym dniu zbieramy ofiary dla zakonów klauzurowych.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I piątek objazd chorych od godz. 8:00 a spowiedź św. od godz. 16:30. 

5. Zakończyłem kolędę czyli odwiedziny duszpasterskie po dwóch latach przerwy w Waszych domach – gdzie tylko zostałem zaproszony. Trochę nieszczęśliwie, bo na dwie ostatnie trasy zdrowie odmówiło mi posłuszeństwa. Tym bardziej jestem wdzięczny za zrozumienie i Waszą obecność na Mszy św. we wtorek gdzie mogliśmy się wspólnie pomodlić. Bardzo dziękuję za gościnę i okazaną życzliwość bardzo wielu parafian oraz za złożone ofiary z których prowadzony będzie remont przy kościele św. Teresy. Dziękuję za wszystkie rozmowy, uwagi i propozycje. Niektóre pewnie przy Waszej pomocy uda się zrealizować. „Bóg zapłać” za miłą gościnę przy wielu stołach. Przepraszam, że nie wszędzie mogłem spełnić oczekiwania gospodarzy. Witam serdecznie nowe rodziny w naszej wspólnocie i życzę im, aby poczuli się jak u siebie. Wiele się u Was zmieniło – czy na dobre oceńcie sami. Modlę się za tych, dla których Bóg jest bardzo daleki. Niech wszystkim za okazaną dobroć i życzliwość Bóg wynagrodzi swoim błogosławieństwem: „Bóg zapłać”. Jeżeli do kogoś nie dotarłem, bo termin mu nie odpowiadał a chce by u niego w domu się pomodlić proszę o indywidualny kontakt.

6. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu tylko w poniedziałek po Mszy św. W czwartek wypada święto! Dziękuję za wpłaty na remonty parafialne składane podczas kolędy i na konto bankowe parafii. Do końca marca przyjmowane będą opłaty za miejsca w ławkach – (40 zł.) od tych, którzy chcą zachować swoje miejsca. Podczas Mszy św. o godz. 11:00 miejsca są wolne dla wszystkich uczestników liturgii.

7. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościołów i za złożone ofiary. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej nr 58 – 54 a kościoła św. Teresy z ul. Głównej 50 – 34.

8. Polecam Przewodnik Katolicki z modlitewnikiem.

ks. Piotr Kufliński