Nabożeństwa majowe

Zapraszamy!

Zmartwychwstał Pan

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. W tygodniu o godz. 18:00, w środę o godz. 8:00. We wtorek nabożeństwo do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30. Msza św. zbiorowa za zmarłych w piątek o godz. 17:00.

2. W tym tygodniu wspominamy:     
      we wtorek – Św. Cyryla i Metodego – patronów Europy – święto

3. W związku z tragicznym trzęsieniem ziemi w Turcji i Syrii ks. Arcybiskup polecił przeprowadzić zbiórkę do puszek Caritas po Mszach św., która będzie w przyszłą niedzielę 19 lutego.

4. III Rocznicę Nawiedzenia Matki Bożej w kopii Jej cudownego wizerunku w naszej parafii upamiętnimy w niedzielę 26 lutego podczas Mszy św. o godz. 11:00. Dla kandydatów do bierzmowania obecność na tej Mszy św. jest obowiązkowa w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania (spotkanie lutowe). Zaproszeni są oczywiście wszyscy parafianie a scholę bardzo proszę o oprawę muzyczną uroczystości.

5. Parafialne Rekolekcje Wielkopostne i Szkolne rozpoczniemy 4 marca wieczorem w II Niedzielę Wielkiego Postu. Istnieje możliwość zamówienie dodatkowych Mszy św. W związku ze zbliżającym się Wielkim Postem chętnie podzielę się współprowadzeniem drogi krzyżowej z chętnymi grupami parafian. Pierwszą – 24 lutego poprowadzę sam a 24 marca prowadzę z dziećmi klas III. Pozostałe piątki są do dyspozycji.

6. Kurs przedmałżeński rozpoczyna się z I niedzielą Wielkiego Postu we farze w Śmiglu o godz. 15:30 w łączności z Mszą św.

7. W poniedziałek zgodnie z planem rozpoczynamy kapitalny remont zakrystii w kościele św. Teresy. Dzisiejsza składka w kościele jest przeznaczona na prowadzenie właśnie tych prac. „Bóg zapłać” ofiarodawcom.

8. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek po Mszy św. Do końca marca przyjmowane są opłaty za miejsca w ławkach – (40 zł.) od tych, którzy chcą zachować swoje miejsca. Dzierżawcy ziemi parafialnej regulują podatek rolny do 15 marca i dzierżawę za ziemię – należną parafii – do 30 marca. 

9. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościołów i złożoną ofiarę. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej nr 22 – 18 a kościoła św. Teresy z ul. Głównej nr 16 – 12.

10. Polecam Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik i książeczkę „40 dni z Bogiem” – rozważania na każdy dzień Wielkiego Postu w cenie 7 zł.

ks. Piotr Kufliński