PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

Upamiętnienie III rocznicy nawiedzenia Matki Bożej

1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. Gorzkie Żale o godz. 15:00. W tygodniu o godz. 18:00 a w środę o 8:00. We wtorek nabożeństwo do MBNP, w piątek Droga Krzyżowa o godz. 17:15 (prowadzi schola) a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 (I sobota miesiąca). Dziś po Mszach św. zbieramy – zgodnie z poleceniem ks. Arcybiskupa ofiary dla naszych sąsiadów z Ukrainy.

2. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w I piątek od godz. 16:30 a objazd chorych zostaje przełożony na środę rekolekcyjną od godz. 11:00.

3. W przyszłą sobotę rozpoczynamy rekolekcje parafialne o godz. 18:00 w kościele św. Bartłomieja a w poniedziałek w kościele św. Teresy szkolne. Plan rekolekcji znajduje się w gablotach ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. Składka zbierana w kościele w sobotę i niedzielę (z wyjątkiem Gorzkich Żali) będzie przeznaczona dla OO Franciszkanów jako podziękowanie za ich trud apostolski podejmowany co roku w naszej parafii. Przed kościołem zbierać zaś będziemy ofiary na misje „Ad Gentes”.

4. W sobotę 4 marca wypadła też nasza dekanalna pielgrzymka do Matki Bożej w Smolicach. Ze względu na wcześniej zaplanowane rekolekcje nie organizujemy wspólnego wyjazdu autokarem. Chętnych proszę o indywidualny dojazd lub zgłoszenie się do Parafii w Śmiglu.

5. Wzorem lat ubiegłych chciałbym, abyśmy Drogą Krzyżową w Wielki Piątek przeszli z kościoła św. Bartłomieja do kościoła św. Teresy ulicami naszej parafii. Zapraszam grupy chętnych do wspólnej organizacji naszej publicznej modlitwy: tzn. do niesienia krzyża i czytania rozważań. Scholę zapraszam do prowadzenia śpiewu podczas całej drogi. Zgłoszenia przyjmuję od dziś w zakrystiach i kancelarii.

6. Od I Niedzieli Wielkiego Postu składamy w kopertach daninę diecezjalną w wysokości 3 zł 50 gr. od osoby razem z funduszem opieki dla kapłanów seniorów. To nasz obowiązek wobec archidiecezji od 100% mieszkańców choć zebraliśmy w ubiegłym roku tylko od 60%. Na kopercie proszę wyraźnie napisać imię i nazwisko głowy rodziny, dokładny adres i ilość osób.

7. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek po Mszy św. Dziękuję za ofiary na remonty parafialne oraz za miejsca ławkach składane w kancelarii i na konto parafialne „Bóg zapłać”. Również za wpłacone już dzierżawy i podatek za ziemię oraz prolongatę grobów. Blisko rozwiązania jest sprawa wywozu śmieci z cmentarza ale wywóz będzie oczywiście droższy. Przypominam, że prolongata za grób jednoosobowy na cmentarzu wynosi 300 zł na 20 kolejnych lat. 

8. Trwa remont zakrystii w kościele św. Teresy. „Bóg zapłać” za wykonane już prace elektryczne i przygotowanie ścian do malowania. Zakupiłem wieszak dla służby liturgicznej.

9. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościołów św. i złożone ofiary. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Polnej a kościoła św. Teresy z ul. Szkolnej 2 – 8 i ul. Przemysłowej.

10. Polecam Przewodnik Katolicki z modlitewnikiem i ostatnie książeczki „40 dni z Bogiem” – rozważania na każdy dzień Wielkiego Postu w cenie 7 zł.

ks. Piotr Kufliński