PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

Nabożeństwa różańcowe Zapraszamy

1. Dziś rozpoczynamy rekolekcje parafialne a w poniedziałek szkolne. Plan rekolekcji znajduje się w gablotach ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. Objazd chorych w środę od godz. 11:00. Składka zbierana w kościele w sobotę i niedzielę (z wyjątkiem Gorzkich Żali) jest dla OO Franciszkanów jako podziękowanie za ich trud apostolski podejmowany co roku w naszej parafii. Przed kościołem zbieramy ofiary na misje „Ad Gentes”. Za tydzień składka przeznaczona na prowadzone remonty w parafii.

2. We wtorek nowenna do MBNP, drogę krzyżową w najbliższy piątek o godz. 17:15 prowadzą ze mną rodzice dzieci ze scholii a w następny piątek Wspólnota Różańca. W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30. Msza św. zbiorowa za zmarłych w marcu 17 o godz. 16:30 w kościele św. Teresy. Parafialny dzień spowiedzi Wielkanocnej z udziałem zaproszonych kapłanów będzie w czwartek 30 marca wg stałych godzin.

3. Wzorem lat ubiegłych pójdziemy Drogą Krzyżową w Wielki Piątek z kościoła św. Bartłomieja do kościoła św. Teresy ulicami naszej parafii. Zapraszam grupy chętnych do wspólnej organizacji naszej publicznej modlitwy: tzn. do niesienia krzyża i czytania rozważań. Scholę proszę o prowadzenie śpiewu podczas całej drogi. Zgłoszenia przyjmuję w zakrystiach i kancelarii. Są jeszcze wolne 3 stacje.

4. Od ubiegłej Niedzieli Wielkiego Postu składamy w kopertach daninę diecezjalną. „Bóg zapłać” 43 rodzinom, które już ją złożyły. Na kopercie proszę wyraźnie napisać imię i nazwisko głowy rodziny, dokładny adres i ilość osób. Pod chórem są wystawione skarbony na ofiary do Grobu Pańskiego i dekorację kościoła.

5. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu tylko w czwartek po Mszy św. Dziękuję za ofiary na remonty parafialne oraz za miejsca ławkach składane w kancelarii i na konto parafialne „Bóg zapłać”. Również za wpłacone już dzierżawy i podatek za ziemię oraz prolongatę grobów. Zawarłem umowę o wywóz śmieci z cmentarza z MZO w Lesznie.

6. Trwa remont zakrystii w kościele św. Teresy. Ściany zostały przygotowane do malowania i schną. Zabrano dwoje drzwi do odnowienia. W kościele św. Bartłomieja zamontowaliśmy 2 grzałki elektryczne w prezbiterium. „Bóg zapłać” za wszystkie wykonane w tym tygodniu prace: naprawy (wymianę jednej przepalonej grzałki w kościele św. Teresy i reflektora u św. Bartłomieja), za załatwione sprawy w urzędzie i ofiarowane dary na stół proboszczowski. Zapłaciłem pierwszą ratę za prace elektryczne.

7. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła św. Bartłomieja i złożoną ofiarę, bo do św. Teresy nikt nie przyszedł. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Szkolnej nr 1 – 9 a kościoła św. Teresy z ul. Łąkowej, Poprzecznej i Miodowej.

8. Polecam Przewodnik Katolicki i nowy Mały Przewodnik.

 

ks. Piotr Kufliński