Nabożeństwa majowe

Zapraszamy!

Zmartwychwstał Pan

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Dziś Msze św. o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. W tygodniu o godz. 18:00 a środę o 8:00. We wtorek nabożeństwo do MBNP, w piątek droga krzyżowa o godz. 17:15 (prowadzi Wspólnota Różańca a za tydzień dzieci I komunijne) w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30. W poniedziałek przypada 10 rocznica wyboru papieża Franciszka. W najbliższy piątek Msza św. zbiorowa za zmarłych o 16:30 w kościele św. Teresy.

2. Dzień spowiedzi Wielkanocnej z udziałem zaproszonych kapłanów będzie w czwartek 30 marca wg stałych godzin.

3. Wzorem lat ubiegłych pójdziemy Drogą Krzyżową w Wielki Piątek z kościoła św. Bartłomieja do kościoła św. Teresy ulicami naszej parafii. Są jeszcze dwie wolne stacje. Zapraszam grupy chętnych do ich poprowadzenia.

4. Dziękuję O. Robertowi za święty czas rekolekcji Parafialnych i Szkolnych oraz wszystkim, którzy pomogli przy ich organizacji: za posługę w kościele jak również na probostwie. Za ofiarowane dary na stół. Niech Wam Pan błogosławi. Modlę się za tych, którzy nie znaleźli czasu aby dowiedzieć się, że Bóg ich również kocha.

5. W czasie Wielkiego Postu składamy w kopertach daninę diecezjalną. „Bóg zapłać” 84 rodzinom, które już ją złożyły. Na kopercie proszę wyraźnie napisać imię i nazwisko głowy rodziny, dokładny adres i ilość osób. Pod chórem są wystawione skarbony na ofiary do Grobu Pańskiego i dekorację kościoła. Dotąd zebraliśmy 264,50 zł.

6. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek po Mszy św. Dziękuję za ofiary na remonty parafialne oraz za miejsca ławkach składane w kancelarii i na konto parafialne „Bóg zapłać”. Również za wpłacone już dzierżawy i podatek za ziemię oraz prolongatę grobów. W środę mija termin podatku a za trzy tygodnie dzierżawy (również opłaty za ławki).

7. Trwa remont zakrystii w kościele św. Teresy. Czekamy na malowanie. Zrywane są kolejne warstwy olejnej farby z drzwi od zakrystii. Na to samo oczekują ościeża. Zakupiłem nowe lampy. „Bóg zapłać” za wszystkie wykonane w tym tygodniu naprawy i za załatwione sprawy urzędowe.

8. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościołów i złożone ofiary. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Szkolnej nr 11 – 25 a kościoła św. Teresy z ul. Szkolnej nr 10 – 14; blok nr 16 i 18.

9. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński