PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Dziś Msze św. o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. Gorzkie Żale o godz. 15:00. W tygodniu Msze św. o godz. 18:00 a w środę o 8:00. We wtorek nabożeństwo do MBNP, w piątek droga krzyżowa o godz. 17:15 (prowadzą radni parafialni), w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 (I sobota miesiąca). Dzień spowiedzi Wielkanocnej z udziałem innych kapłanów w czwartek 30 marca wg stałych godzin. W dekanacie w tym tygodniu spowiedź: w poniedziałek – w Radomicku, we wtorek – w Czaczu, w środę – w Górce Duchownej i w Starym Białczu, w czwartek – u nas i w Wonieściu, w piątek – w Wilkowie Polskim, w sobotę – we Farze w Śmiglu.

2. Przyszła niedziela rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia. Święcenie palm podczas każdej Mszy św. Przed ostatnią Mszą św. gromadzimy się przy krzyżu, skąd po poświęceniu i okrążeniu świątyni wejdziemy procesyjnie do środka.

3. Chciałbym jeszcze przed Świętami odwiedzić chorych z sakramentami św. Proszę zgłosić do przyszłej soboty a objazd będzie we Wielką Środę po Mszy św. od godz. 8:00.

4. Drogą krzyżową we Wielki Piątek udamy się z kościoła św. Bartłomieja do kościoła św. Teresy. Jedna stacja (XI) jest jeszcze wolna. Rozważania są do odbioru w zakrystii. Program Kopaszewskiej rowerowej drogi krzyżowej w gablocie ogłoszeń.

5. W Wielkim Poście składamy w kopertach daninę diecezjalną. Na kopercie proszę napisać imię i nazwisko głowy rodziny, adres i ilość osób. Dziękuję 213 rodzinom, które to uczyniły – co stanowi około 40% mieszkańców. Do skarbon pod chórem można składać ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego. „Bóg zapłać” za dotąd zebrane ofiary (tzn. 1491 zł 54 gr).

6. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu tylko w poniedziałek po Mszy św. Dziękuję za wpłaty na remonty parafialne oraz za miejsca ławkach. Ponieważ zwolniły się niektóre miejsca (np. u św. Bartłomieja mamy ich 11) zapraszam do rezerwacji innych chętnych. Rozumiem że ci, którzy nie przedłużyli – zrezygnowali z miejsc bo ostateczny termin upływa w tym tygodniu. Uaktualnienie danych nastąpi po Świętach. Przypominam, że w tygodniu po Świętach będę uczestniczył w rekolekcjach kapłańskich dlatego kancelaria parafialna będzie nieczynna. Dziękuję dzierżawcom ziemi parafialnej za opłatę dzierżawy – trzech jeszcze tego nie uczyniło.

7. „Bóg zapłać” za wszystkie wykonane w tym tygodniu prace. Za uruchomienie wody na cmentarzu i założenie podgrzewaczy w zakrystiach. Kościół św. Bartłomieja otrzymał nowe reflektory na ołtarz główny, takie same zamówiłem do kościoła św. Teresy. Kończymy również remont zakrystii w kościele św. Teresy. Ściany zostały odmalowane. Pozostało ustawienie ostatnich mebli i prace wykończeniowe. Chciałbym poświęcić odnowioną zakrystię w Niedzielę Palmową podczas Mszy św. o godz. 11:00. Już dziś bardzo dziękuję wszystkim wykonawcom (4 Firmy: pp. Wieczorka, Nowaka, Kasztelana i Szczerbala) za włożone ogromne serce w pracę jak również ofiarodawcom bez których nie byłoby to możliwe. Zapłaciłem główną ratę za wykonane dotąd prace. Zapraszam od przyszłej niedzieli do oglądania naszego wspólnego dzieła.

8. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościołów i złożone ofiary. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Osady nr 2 – 8 a kościoła św. Bartłomieja z ul. Osady nr 11 – 13 i 12 – 16.

9. Polecam Przewodnik Katolicki z modlitewnikiem i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński