1. Msze św. dziś o godz. 9:30 i 11:00. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w niedzielę: 8:00, 9:30 i 11:00. Zebrane jutro w kościele ofiary są przeznaczone na WT w Poznaniu, szkoły katolickie i KUL. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00 – również w środę. Od wtorku do piątku (ze względu na mój udział w rekolekcjach kapłańskich) zastępuje mnie ks. kan. Andrzej Szulc. W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30. Msza św. zbiorowa za zmarłych w piątek 21 kwietnia o godz. 17:00.

2. W najbliższą sobotę sakrament spowiedzi św. dzieci, które przygotowują się do I komunii św. o godz. 9:00 w kościele św. Teresy. Bardzo proszę, aby towarzyszyli im rodzice.

3. Przyszła niedziela jest Niedzielą Miłosierdzia i rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Po Mszach św. zbieramy przed kościołem ofiary dla Caritas Poznańskiej.

4. W piątek przypadający w tym tygodniu w oktawie wielkanocnej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i zakaz hucznych zabaw.

5. Pogrzeb śp. Agaty Szczerbal będzie we wtorek 11 kwietnia o godz. 12:00 w par. św. Wawrzyńca w Wonieściu. Różaniec za zmarłą w Niedzielę Wielkanocną i Poniedziałek w kościele w Wonieściu o godz. 15:00. Ja odprawię Mszę św. za zmarłą podczas rekolekcji kapłańskich w sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej we wtorek o godz. 17:15.

6. „Bóg zapłać” za złożoną dotąd daninę diecezjalną. Z obowiązku wywiązało się 285 rodzin, co stanowi 54 % parafian. Nadal można ją składać w kancelarii, w kopercie do koszyczka lub na konto parafii.

7. Bardzo dziękuję za przygotowanie liturgiczne Triduum Paschalnego, za posługę liturgiczną i oprawę muzyczną chórowi męskiemu i scholii oraz za wykonane piękne dekoracje. Za liczny udział w drodze krzyżowej w Wielki Piątek oraz prowadzenie rozważań. Szczególne podziękowanie dla Policji z Kościana i Śmigla za życzliwość oraz profesjonalne zabezpieczenie trasy, również ojcom dzieci I komunijnych. Za prowadzenie adoracji nocnej od 23:00 do 24:00. Osobiście bardzo dziękuję za modlitwy i złożone życzenia w dniu kapłańskim: telefonicznie i osobiście. „Bóg zapłać” za wszelkie wyrazy życzliwości, modlitwy i pomocy; również za ofiarowane dary na stół. Niech dla wszystkich najlepszą nagrodą będzie błogosławieństwo Zmartwychwstałego Pana w codziennym życiu.

8. Kancelaria parafialna w tym tygodniu nieczynna. Upłynął termin prolongaty za miejsca w ławkach. Aktualne nalepki pojawią się po Świętach.

9. Dziękuję za sprzątanie kościołów przed świętami i złożone ofiary. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Szkolne blok nr 22/7 – 12 a kościoła św. Teresy z ul. Szkolne blok nr 24/1 – 6.

10. Polecam Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik i modlitewnik maryjny „31 dni z Maryją” w cenie 7,5 zł.