Nabożeństwa majowe

1. Dziś Niedziela Biblijna i początek Tygodnia Biblijnego. Msze św. o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00, w środę o godz. 8:00. We wtorek Nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30. Przyszła niedziela jest Niedzielą Dobrego Pasterza i Światowym Dniem Modlitw o Powołania. Po Mszach św. będziemy zbierać ofiary dla naszego seminarium duchownego w Poznaniu.

w poniedziałek – Św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski – Uroczystość
      we wtorek – Św. Marka, Ewangelisty – święto
      w sobotę – Św. Katarzyny ze Sieny, Dziewicy i Doktora Kościoła – patronki Europy – święto

3. Pogrzeb naszego byłego parafianina śp. Pawła Skorczyka najprawdopodobniej we wtorek 25 kwietnia o godz. 11:00

4. Kandydatów do bierzmowania z klas VIII i VII zapraszam na spotkanie w najbliższą środę 26 kwietnia do kościoła św. Bartłomieja o godz. 17:00.

5. „Bóg zapłać” za złożoną daninę diecezjalną. Z obowiązku wywiązało się 307 rodzin, czyli około 58 % parafian. Nadal można ją składać w kancelarii, w kopercie do koszyczka lub na konto parafii. Parafia musi zwrócić Kurii w Poznaniu z tytułu dzierżawionej ziemi 6959 zł. Rachunek za prąd za dwa ostatnie miesiące wyniósł 3728 zł. (ciągle w cenie biznesowej). Będę się odwoływał od tych decyzji choć nie wiem czy z powodzeniem…

6. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek po Mszy św. Dziękuję za wpłaty na remonty parafialne w kancelarii i na konto parafii.

7. Przypominam w imieniu Komendy Powiatowej Policji w Kościanie – Wydział Ruchu Drogowego i w swoim o przepisach parkowania samochodów przy kościele św. Teresy – chodzi o przejście dla pieszych.

8. Dziękuję za sprzątanie kościoła św. Teresy bo do kościoła św. Bartłomieja drugi tydzień nikt nie przyszedł. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Szkolnej blok nr 26/7 – 12 a kościoła św. Bartłomieja z ul. Szkolnej blok nr 28/1 – 6.

9. Polecam Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik i modlitewnik maryjny „31 dni z Maryją” w cenie 7,5 zł.