PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. dziś o godz. 8:00 i 10:00 – podczas której nasze dzieci przystąpią do I komunii św. W przyszłą niedzielę już według stałego porządku – jest to Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W ciągu tygodnia (Białego Tygodnia) Msze św. o godz. 18:00 w kościele św. Teresy (również w środę i sobotę). W piątek jest Msza św. zbiorowa za zmarłych o godz. 17:00. We wtorek nowenna do MBNP a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. w sobotę przed Mszą św. na zakończenie adoracji. Dziś nabożeństwo majowe o godz. 15:00 z udziałem dzieci I komunijnych i ich rodzin oraz wszystkich chętnych.

2. W tym tygodniu wspominamy:    
          we wtorek – Św. Andrzeja Boboli, Kapłana i Męczennika – patrona Polski – święto

3. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek po Mszy św. Dziękuję za wpłaty na remonty parafialne w kancelarii i na konto parafii oraz za daninę diecezjalną (316 rodzin – 60 %). Złożyłem kolejną reklamację do ENEI za okres od 1 grudnia 2022r. do 28 lutego 2023r. gdyż miała już wtedy działać tarcza ochronna na ceny energii dla kościołów jako zwykłych odbiorów. Poprzedni wniosek parafii został złożony w przepisowym terminie do 30 listopada 2022r lecz nie uwzględniony. Składka dzisiejsza jest na prace remontowo budowlane. Planowane jest odnowienie metalowej bramy do kościoła św. Bartłomieja i drugiej między cmentarzem a probostwem, które zostaną zabrane do piaskowania. Sprawdzone zostały w tym tygodniu gaśnice w obu świątyniach i na salce parafialnej.

4. Dziękuję za sprzątanie kościoła św. Bartłomieja, oraz rodzicom dzieci klas II za przygotowanie świątyni do uroczystości I komunii św. i za wykonane dekoracje. Bardzo dziękuję za wykoszenie trawy na cmentarzu i wokół probostwa. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z Olszewa a kościoła św. Teresy Parafian z ul. Okrężnej (numery parzyste).

5. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński