Wielki POST
PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. dziś o godz. 8:00 9:30 i 11:00. Przyszła niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Od poniedziałku modlitwy przygotowujące do tej uroczystości. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. w sobotę przed Mszą św. na zakończenie adoracji a w niedziele po Mszy św. o godz. 8:00.

2. W tym tygodniu wspominamy:       
        w środę – NMP Wspomożycielki Wiernych
        w piątek – Św. Filipa Nereusza, Kapłana

3. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. Trasa tegorocznej procesji z kościoła św. Bartłomieja ulicami: Główną, Szkolną, na ul. Łąkową gdzie zakończy się Mszą św. Ołtarze na procesję przyjęli zaszczyt w tym roku budować:
          I – przy bramie wyjściowej z kościoła na ul. Główną

         II – na ul. Głównej nr 15 p. Skarzyńska

        III – na ul. Głównej nr 6 p. Podrzyccy

        IV – na ul. Łąkowej nr 7 p. Sikora

4. Parafialny Dzień Chorego planujemy na niedzielę 18 czerwca. Jak zwykle z Mszą św. i namaszczeniem chorych oraz kawą w ogrodzie przy probostwie.

5. Dzieciom I komunijnym i ich rodzicom dziękuję za pięknie przeżyty Biały Tydzień. Niech Chrystus zawsze gości w waszych sercach i w waszych rodzinach.

6. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek po Mszy św. Dziękuję za wpłaty na remonty parafialne w kancelarii i na konto parafii oraz za daninę diecezjalną. Metalowa brama do kościoła św. Bartłomieja została zabrana do odnowienia (piaskowanie, malowanie, założenie zamka i nowego osadzenia) drugą między cmentarzem a probostwem trzeba będzie zrobić nową. Zamówiłem również kostkę brukową. Z przyjemnością również informuję, że Kuria Arcybiskupia pozytywnie rozpatrzyła mój wniosek i umorzyła 50% długu za ziemię parafialną na sumę 3480 zł z przeznaczeniem ich na prowadzone prace remontowe.

7. Dziękuję za sprzątanie kościoła św. Bartłomieja, do św. Teresy nikt nie przyszedł. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Ogrodowej a kościoła św. Teresy Parafian z ul. Okrężnej (numery nieparzyste).

8. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński