PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. dziś o godz. 8:00 9:30 i 11:00. Przyszła niedziela to Uroczystość Najświętszej Trójcy. Msze św. w tygodniu o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. Nabożeństwa majowe a od czwartku czerwcowe codziennie po Mszy św. w sobotę przed Mszą św. na zakończenie adoracji a w niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00. Przyszła niedziela jest Świętem Dziękczynienia, po Mszach św. zbieramy ofiary na Świątynię Dziękczynienia. 

2. W tym tygodniu wspominamy:      
       w poniedziałek – NMP Matki Kościoła – święto
       w środę – Nawiedzenie NMP – święto
       w czwartek – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – święto
       w sobotę – Św. Męczenników Karola Lwangi i towarzyszy

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Objazd chorych w I piątek od godz. 8:00; spowiedź św. od godz. 16:30 w I sobotę adoracja od godz. 17:00.

4. Dziękuję za oferowaną dotąd pomoc przy uroczystości Bożego Ciała i całej oktawie. Ojców dzieci I komunijnych proszę o posługę do baldachimu podczas procesji Bożego Ciała i oktawy. Parafialny Dzień Chorego będzie na niedzielę 18 czerwca. Msza św. z obrzędem namaszczenia o godz. 15:00 w kościele św. Bartłomieja a potem kawa w ogrodzie przy probostwie.

5. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek po Mszy św. Dziękuję za wpłaty na remonty parafialne w kancelarii i na konto parafii oraz daninę diecezjalną. Zakupiłem węgiel do ogrzewania probostwa. Jest już zamówiona kostka brukowa. W tym tygodniu przystąpimy do kolejnych prac remontowych. Dziękuję za wszystkie wykonane w tym tygodniu naprawy i załatwione sprawy. Z radością również informuję, że ENEA uznała złożoną reklamację na cenę prądu do budynków kościelnych i przyznała parafii zwrot pieniędzy za okres od 1 grudnia 2022 r. z dwóch faktur na łączną kwotę 3654 zł i 34 gr. Dziękuję Firmie Energaztech za pomoc w składaniu reklamacji na ceny gazu i prądu.

6. Dziękuję za sprzątanie kościołów i złożone ofiary. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Krętej nr 51 – 37 a kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Krętej nr 40 – 26.

7. Polecam Przewodnik Katolicki z modlitewnikiem i nowy Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński