Zmartwychwstał Pan

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. dziś o godz. 8:00 9:30 i 110:0. Dziś dzień Dziękczynienia. Po Mszach św. zbieramy ofiary dla Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Msze św. w tygodniu o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30. Nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy św., w sobotę przed Mszą św. na zakończenie adoracji a w niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00. Msza św. zbiorowa za zmarłych będzie w czerwcu wyjątkowo w 4 piątek miesiąca tzn. 23. W przyszłym tygodniu składka przeznaczona na prowadzenie remontów parafialnych, a po Mszach św. zbiórka do puszek na KUL, szkoły katolickie oraz Wydział Teologiczny. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

2. W tym tygodniu wspominamy:          
           w czwartek – Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – uroczystość
           w sobotę – Bł. Bogumiła, Biskupa – patrona Archidiecezji

3. W czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msza św. w kościele św. Bartłomieja o godz. 8:00; o 10:00 wyruszamy z procesji ulicami: Główną, Szkolną, na ul. Łąkową gdzie zakończymy Mszą św. Ołtarze na procesję przyjęli zaszczyt budować:     

            I – przy bramie wyjściowej na ul. Główną
           II – na ul. Głównej nr 15 p. Skarzyńska
           III – na ul. Głównej nr 6 p. Podrzyccy
           IV – na ul. Łąkowa nr 7 p. Sikora

Proszę sąsiadów, aby im pomogli w przygotowaniach. Zapraszam wszystkich do czynnego udziału w liturgii Bożego Ciała oraz w czasie oktawy: strażaków, scholę, grupy różańcowe, poczty sztandarowe, ojców dzieci I komunijnych, dziewczynki do sypania kwiatków, szafarzy i ministrantów. Proszę o przystrojenie domów nie tylko na trasie procesji, ale całej parafii bo to dla każdego chrześcijanina najpiękniejszy tydzień w roku. Niech udział we wspólnej modlitwie będzie świadectwem naszej wiary. Już dziś dziękuję za przygotowanie trasy procesji i zaangażowanie w jej organizację. W przyszłą niedzielę procesja po Mszy św. o godz. 11:00.

4. Rada Sołecka i zarząd LUKS zaprasza na Festyn Rodzinny w Starym Bojanowie w niedzielę 11 czerwca od godz. 14:00 na stadionie. Szczegóły na plakacie.

5. Mobilne Centrum Badań organizuje badania w Ambulansie diagnostycznym w Starym Bojanowie we wtorek 13 czerwca od godz. 11:45 przy Ośrodku Zdrowia. Szczegóły na plakatach i ulotkach przy wyjściu z kościoła.

6. Kancelaria parafialna czynna tylko w poniedziałek po Mszy św. Dziękuję za wpłaty na remonty parafialne w kancelarii i na konto parafii. W najbliższych dniach przystąpimy do kolejnych prac remontowych. Wróci odnowiona brama cmentarna. Dziękuję za wszystkie wykonane w tym tygodniu naprawy: za zamontowany nowy głośnik przy kościele św. Bartłomieja, założoną lampę u św. Teresy; za przywiezienie kostki brukowej i jej rozładowanie oraz załatwione sprawy. W kościele św. Teresy rozprzestrzenia się wilgoć – zwłaszcza w prezbiterium – i musimy temu jak najszybciej zaradzić.

7. Dziękuję za sprzątanie kościołów i otoczenia probostwa. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Krętej nr 24 – 16 a kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Krętej nr 35a – 31.

8. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński