Nabożeństwa majowe

1. Msze św. dziś o godz. 8:00 9:30 i 11:00. Po Mszach św. zbieramy ofiary na szkoły katolickie, WT i KUL. Msze św. w tygodniu o godz. 18:00 również w środę. We wtorek nowenna do MBNP a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30. Nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy św., w sobotę przed Mszą św. na zakończenie adoracji a w niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00. Msza św. zbiorowa za zmarłych 23 czerwca o 17:00. Dziś składka na remonty. „Bóg zapłać” ofiarodawcom.

2.W tym tygodniu wspominamy:
          we wtorek – Św. Antoniego Padewskiego, Kapłana i Doktora Kościoła
          w środę – Św. Michała Kozala, Biskupa i Męczennika
          w piątek – Najświętszego Serca Pana Jezusa – uroczystość
          w sobotę – Niepokalanego Serca NMP

3. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała z procesją do czterech ołtarzy bez wychodzenia na ulicę Główną. Proszę o budowę ołtarzy:
          I – przy zakrystii – Wspólnotę Różańca
          II – w bocznym wejściu kościoła – Parafialny Zespół Caritas
          III – przy drodze do świątyni – Rodziców scholi
          IV – na podwórzu probostwa – Radnych Parafialnych

4. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 18:00 Msza św. z procesją do figury Serca Pana Jezusa na cmentarzu. Proszę o budowę przy niej ołtarza służbę liturgiczną. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W przyszłą niedzielę zapraszam seniorów, chorych i cierpiących na Mszę św. w ich intencji wraz z namaszczeniem olejami św. do kościoła św. Bartłomieja o godz. 15:00. Po Mszy św. serdecznie zapraszam w imieniu Caritas parafialnej i swoim na spotkanie przy kawie lub herbacie jeśli będzie dobra pogoda – na łonie natury jeśli deszczowa to na salce.

6. „Bóg zapłać” za przygotowanie głównej procesji Bożego Ciała i udział w niej. Za wykonane piękne ołtarze a sąsiadom za pomoc tym, którzy podjęli się ich budowy. Za dekorację domów, kościołów i terenu wokół probostwa oraz przygotowanie Mszy św. Policji, Strażakom oraz Panom za troskę o nasze bezpieczeństwo. Strażakom za wystawienie pocztu sztandarowego oraz schłodzenie wodą trasy procesji. Za zadaszenie i przewiezienie ławek z kościołów. Za użyczenie nagłośnienia. Całej służbie liturgicznej ze scholą, tercetem męskim, szafarzami i ministrantami, dziećmi I komunijnymi i wszystkimi dziewczynkami sypiącymi kwiatki. Szczególnie gospodarzom czwartego ołtarza – p. Sikora za serce i cały włożony trud. Wytrwajmy w dziękczynieniu na chwałę Bożą do najbliższego piątku. Niech dobry Bóg będzie nagrodą dla wszystkich, którzy nie szczędzili swoich sił i dobroci.

7. Kancelaria parafialna czynna tylko w poniedziałek po Mszy św. Dziękuję za wpłaty na remonty parafialne w kancelarii i na konto parafii. Dziękuję za wszystkie wykonane w tym tygodniu prace: za wykoszenie trawy wokół probostwa, na cmentarzu i nowej jego części, za naprawę pieca CO na probostwie oraz tuby nagłośnieniowej. Sponsorowi za ufundowaną rozdrabniarkę gałęzi.

8. Dziękuję za sprzątanie kościołów. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Krętej nr 29 – 21 a kościoła św. Teresy parafian z ul. Krętej nr 14 – 2.

9. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.