Nabożeństwa majowe

1. Msze św. dziś o godz. 8:00 9:30 i 11:00 i o 15:00. W tygodniu o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30. Nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy św., w sobotę przed Mszą św. na zakończenie adoracji a w niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00. W piątek Msza św. zbiorowa za zmarłych o 17:00.

2. Dziś zapraszam seniorów, chorych i cierpiących na Mszę św. w ich intencji wraz z namaszczeniem olejami św. do kościoła św. Bartłomieja o godz. 15:00. Po Mszy św. serdecznie zapraszam w imieniu Caritas parafialnej i swoim na spotkanie przy kawie lub herbacie w ogrodzie probostwa.

w środę – Św. Alojzego Gonzagi, Zakonnika
            w sobotę – Narodzenie Św. Jana Chrzciciela

4. W piątek zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszam dzieci i młodzież wraz z wychowawcami na Mszę św. o godz. 8:30 do kościoła św. Teresy.

5. „Bóg zapłać” za przygotowanie zakończenia oktawy Bożego Ciała, wykonawcom pięknych ołtarzy i liczny udział. Noszącym baldachim, pocztom sztandarowym i wspólnocie różańca; szafarzom i ministrantom; dziewczynkom sypiącym kwiatki i scholii. Szczególnie za wytrwanie do Uroczystości Serca Pana Jezusa. Niech dobry Bóg będzie nagrodą dla wszystkich, którzy nie szczędzili swoich sił i dobroci.

6. W przyszłą niedzielę po Mszach przed kościołem będzie można wesprzeć finansowo Patrycję Homską z par. św. Antoniego w Lesznie, która walczy o zdrowie. Oznakowani wolontariusze zbierający ofiary dla darczyńców przywiozą pyszne ciasta ofiarowane przez dwie ciastkarnie. Zechciejmy pomóc małej Patrycji w jej walce o zdrowie.

7. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek po Mszy św. Dziękuję za wpłaty na remonty parafialne w kancelarii i na konto parafii. W tym tygodniu powinniśmy wznowić dalsze prace remontowe. „Bóg zapłać” za wykonane naprawy.

8. Dziękuję za sprzątanie kościołów i złożoną ofiarę. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Krętej nr 19 – 11 a kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Krętej nr 9 – 1.

9. Polecam Przewodnik Katolicki i nowy Mały Przewodnik.