Nabożeństwa majowe

1. Msze św. dziś o godz. 8:00 9:30 i 11:00. Od przyszłej niedzieli wakacyjny porządek tzn. o godz. 8:00 i 10:00. O godz. 8:00 będziemy się modlić o dobre żniwa. Zapraszam rolników i wszystkich konsumentów chleba. W tygodniu Msze św. o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 z racji I soboty miesiąca. Dzień wieczystej adoracji w naszej parafii wypadł w tym roku w niedzielę 9 lipca. Program adoracji podam w przyszłą niedzielę. Nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy św. do najbliższego piątku. Program odpustu w Wieleniu znajduje się gablocie ogłoszeń.

w środę – Św. Ireneusza, Biskupa, Męczennika i Doktora Kościoła
        w czwartek – Św. Apostołów Piotra i Pawła – Uroczystość

3. W Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła Msza św. w kościele św. Teresy a składka zbierana w kościele jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

4. Chciałem bardzo podziękować w imieniu swoim i bardzo zadowolonych seniorów i chorych – wszystkim, którzy przygotowali nasz parafialny Dzień Chorego. Tak pięknego jeszcze nie mieliśmy! Za włożone serce, poświęcony czas i siły oraz ofiarowane dary dla wspólnego świętowania po Mszy św.: Parafialnemu Zespołowi Caritas, Scholi z p. Dominikiem za oprawę Mszy św. i występy artystyczne w ogrodzie oraz ich rodzicom, którzy chętnie włączyli się we wspólny wysiłek i we pomagali we wszystkim oraz za przywiezione pieczywo. Niech wszystkim dobry Bóg błogosławi.

5. „Bóg zapłać” za rozebranie dekoracji po oktawie Bożego Ciała i wszystkie wykonane naprawy oraz pomoc w liturgii w czasie nieobecności p. Mieczysława. Odnowiona brama cmentarna wróciła na swoje miejsce (boczna z podwórza probostwa będzie nowa). Niebawem przystąpimy do kolejnych prac remontowych.

6. Dziś po Mszach przed kościołem można wesprzeć finansowo Patrycję Homską z par. św. Antoniego w Lesznie, która walczy o zdrowie. Oznakowani wolontariusze zbierają ofiary a dla darczyńców dwie ciastkarnie przygotowały pyszne ciasta. Zechciejmy pomóc małej Patrycji w jej walce o zdrowie.

7. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek po Mszy św. Dziękuję za wpłaty na remonty parafialne w kancelarii i na konto parafii.

8. Dziękuję za sprzątanie kościołów i złożone ofiary. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Kolejowej nr 1 – 11 a kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Kolejowej nr 2 – 9.

9. Polecam Przewodnik Katolicki z modlitewnikiem i nowy wakacyjny Mały Przewodnik.